Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2013-04-06 20:18
 Oceń wpis
   

Zakup urządzenia dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości nie jest prosta. Coraz większy wybór oraz nachalna reklama producentów nie ułatwiają zadania. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać model odpowiadający wszystkim naszym preferencjom.  Jak i gdzie szukać?

                                                                   Nie trać czasu

Poszukiwania e-papierosa najłatwiej rozpocząć w Internecie. Nie oznacza to wcale, że to będzie najlepsze rozwiązanie. W sieci działa wiele sklepów oraz bezpośrednich producentów i dystrybutorów. Możemy również znaleźć wiele ofert sprzedaży papierosów elektronicznych na popularnych serwisach aukcyjnych. Przed rozpoczęciem jakich kol wiek działań powinniśmy przemyśleć nasze potrzeby i możliwości. Warto poświęcić chwilę i po prostu się zastanowić. Musimy pamiętać, że e-papieros to wydatek około 200 złotych. Szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedzenie na parę pytań: gdzie?, jak?, kiedy?, ile? Pozwoli to zawęzić poszukiwania i skupić się na najważniejszych właściwościach poszczególnych modeli elektronicznych papierosów.

Wystrzegaj się promocji

Nie ma co liczyć na fantastyczne okazje i niebywałe obniżki cen. Tego typu e-papierosy to zazwyczaj najgorsze i najtańsze modele. Charakteryzuje je słabe wykonanie, niska wytrzymałość oraz plastikowy wygląd. Szkoda naszych pieniędzy oraz czasu. Z tego względu można odpuścić sobie zakup e-papierosa na którymś z serwisów aukcyjnych. Dominują tam mali, detaliczni sprzedawcy oferujące produkty wspomnianego typu. Dodatkowo w ich przypadku nie mamy pewności, co do gwarancji oraz serwisu urządzeń. Najczęściej kończy się to długim oczekiwaniem na zwrócony towar lub pieniądze.

Polecane miejsca

Najłatwiej będzie nam znaleźć dobre urządzenie w punktach stacjonarnych lub sklepach internetowych. Oferują one zazwyczaj dobre, solidnie wykonane e-papierosy. Możemy je także sprawdzić na miejscu i przekonać się czy odpowiadają nam ich właściwości. Warto szukać opinii w Internecie lub pytać zaprzyjaźnionych e-palaczy. W przypadku tego typu punktów sprzedaży możemy liczyć na opiekę serwisową oraz gwarancję. W Internecie pojawia się coraz więcej różnego rodzaju sklepów, które posiadają swoje punkty naziemne. Mało doświadczeni e-palacze nie powinni mieć problemu ze znalezieniem i wyborem odpowiedniego e-papierosa. Muszę jedynie poświęcić trochę czasu na poszukiwania oraz zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat tego typu urządzeń. Nie można poddawać się po pierwszych niepowodzeniach. Następnym razem na pewno będzie lepiej.