Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-04-06 13:00
 Oceń wpis
   

 Jeśli od lat tkwimy w nikotynowym nałogu, na pewno już wielokrotnie sami mieliśmy do czynienia z rzucaniem palenia. Próbowaliśmy odstawić nikotynę milion razy, jednak zawsze kończyło się to ogromnym niepowodzeniem. Jeśli teraz zamierzamy w końcu postawić na rzucanie palenia, na pewno obawiamy się tego, że inne osoby w naszym otoczeniu będą nas kusić na każdym kroku. Na szczęście nawet przebywając w takim towarzystwie, można pokonać uzależnienie. Jak więc to zrobimy?

Czy masz silną wolę?

palenie na codzienNa pewno powinniśmy zacząć pracować nad swoją silną wolą. To ona wpływa na to, czy jesteśmy podatni na pewne uzależnienia, czy w ogóle nas one nie przyciągają. Musimy sami sobie odmawiać różnych rzeczy, jeśli rzeczywiście nie chcemy po nie sięgać. Musimy również nauczyć się odmawiać innym osobom, bo one zawsze będą nas kusić. Nie zmienimy całego świata od razu, dlatego jeśli my zaczniemy rzucać palenie, nie oczekujmy tego, że inni ludzie pójdą naszym śladem. Tak się nie stanie, więc na okrągło będziemy spotykać na drodze ludzi wypuszczających dym nikotynowy, który tak mocno zacznie nas kusić. Wtedy właśnie okaże się, czy rzeczywiście mamy silną wolę, czy może tylko tak się nam wydaje.

Praca nad charakterem

Oczywiście możemy nad nią nieustannie pracować, by była ona mocniejsza i by ostatecznie pozwoliła nam ona na pełne rzucanie palenia. Porozmawiajmy również ze swoimi bliskimi i opowiedzmy im o tym, że chcemy zerwać z nałogiem, a oni na pewno nam w tym pomogą. Poprośmy znajomych, by ci nie palili w naszym towarzystwie i by nie częstowali nas wyrobami tytoniowymi. Przez pierwsze tygodnie możemy unikać imprez i miejsc, w których dotychczas paliliśmy. Szybciej wprowadzimy wtedy trwałe zmiany do swojego życia.

Nawet wśród osób palących można spokojnie nie palić i trzymać się swoich nowych postanowień. Oczywiście trzeba mieć wtedy silną wolę, by oprzeć się wszelkim pokusom, jednak nawet tego można się spokojnie nauczyć. Na pewno warto to zrobić, by poczuć, jak wygląda prawdziwe życie, w którym nie ma miejsca na papierosy i nikotynę.
 
Kategoria: Społeczeństwo Tagi: praca, życie, nałóg