Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-01-11 16:49
 Oceń wpis
   

Gdy człowiek jest szczęśliwy, od razu zaczyna się uśmiechać i pragnie dzielić się swoim znakomitym nastrojem z innymi ludźmi. Przestaje to jednak robić, jeśli wie, że jego zęby nie są w najlepszej formie i tylko zaszkodzą jego ogólnej prezencji. Na szczęście problem niebiałych zębów jest tak powszechny i często spotykany, że stomatolodzy, naukowcy, a nawet niektóre firmy postanowili z nim zawalczyć. Od tej pory wybielanie zębów nie musi odbywać się w gabinetach medycyny estetycznej, bo można je przeprowadzić w domowym zaciszu, korzystają z ogólnodostępnych preparatów, które wcale nie kosztują dużo. A jak one działają?

Jak działają środki wybielające zęby?

wybielanieDo tych najpopularniejszych zaliczają się wybielające pasty, które dostać można nawet w supermarketach za cenę kilku złotych. Niektórzy jednak niepoprawnie z nich korzystają, sięgając tylko po nie i jedynie zmniejszając ich efektywność oraz osłabiając swoje zęby. By taka pasta działała prawidłowo i bezpiecznie, należy stosować ją zamienne z mniej agresywnym środkiem o delikatniejszych właściwościach, by zabieg był bezpieczny. Bezpieczne są także kuracje paskami wybielającymi, jakie nakleja się na szczękę górną i szczękę dolną, a potem pozostawia na wybranych miejscach na mniej więcej trzydzieści minut. Tutaj znajdziemy opisane najpopularniejsze metody wybielania zębów Zabiegi powinno się powtarzać dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, a w ciągu dnia żuć gumę wybielającą po każdym posiłku. To wybielanie zębów jest już bardziej kosztowne, chociaż jeszcze droższe bywają dwufazowe żele o podobnym działaniu.

Jak działa domowe wybielanie?

Do nich zwykle producent dołącza specjalną nakładkę, jaką wkłada się do pojemnika z żelem, a potem naczepia się nią na dowolne zęby i nosi w ten sposób przez dziesięć minut. Ostatnie, chyba najprostsze rozwiązanie to skorzystanie ze sztyftów wybielających. Zawierają one aktywne środki wybielające, a wystarczy przejechać nimi po wszystkich zębach, robiąc to zaraz przed pójściem do łóżka. Wykonanie zabiegu trwa kilka sekund, a jego efekty widoczne są już po dwóch tygodniach.