Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-01-02 17:54
 Oceń wpis
   

 Różne są telefony, dlatego różne bywają także i ich oprogramowania. To one są regularnie tworzone, dlatego te nowsze sprzęty wyposażane są w nowsze oprogramowania i tak stało się z urządzeniami Xiaomi. W nich pojawiło się oprogramowanie zamknięte MIUI, które dokładnie opisuje już całkiem sporo stron internetowych poświęconych technologiom. Czym zatem jest ten system?

Różnice pomiędzy innymi systemami

Jest to oczywiście oprogramowanie zamknięte, które przygotowano dla wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych. Sprawdza się ono zatem nie tylko na standardowych telefonach komórkowych czy smartfonach, bo może być też używane na poręcznych tabletach. Jego producent oparł swoje oprogramowanie na najpopularniejszym systemie operacyjnym, systemie Android, który teraz jest najczęściej spotykany właśnie na smartfonach. Dzięki temu nowoczesne oprogramowanie działa doskonale praktycznie na każdym telefonie, zatem chcąc z niego skorzystać, nie trzeba wcale od razu zmieniać swojego telefonu. MIUI przygotowała dla swoich klientów chińska firma Xiaomi Tech, założona kilka lat temu, która skupia się na produkowaniu telefonów komórkowych (smarfonów) oraz wszelkich dodatków do tych sprzętów. Zaproponowała ona swoim konsumentom zmodyfikowany interfejs, który zresztą wciąż zmienia, wydając aktualizację do swojego oprogramowania każdego piątku.

Warianty systemu

Cały system dostępny jest w dwóch wariantach - global oraz China, przy czym jego druga wersja jest aktualizowana częściej i o wiele szybciej. Dostępna jest jednak wyłącznie w język angielskim i chińskim, dlatego osoby władające innymi językami nie będą mogły z niej skorzystać, a przynajmniej będzie im ciężko to zrobić. Oczywiście firma Xiaomi nie osiada na laurach i dalej stara się tworzyć nowoczesne rozwiązania, by zadowalać swoich klientów i przyciągać do siebie tych nowych. Wszystkim im proponuje udoskonalone telefony posiadające systemy MIUI, które w praktyce działają niesłychanie dobrze. Nowy system operacyjny też jest całkiem funkcjonalny, bo obsługuje się go bardzo intuicyjnie.

 
Kategoria: Ciekawostki Tagi: telefon, smartfon, xiaomi, miui