Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2013-04-06 19:21
 Oceń wpis
   

Wiele osób zadaje sobie pytanie na temat sposobu działania e-papierosa. Urządzenie w dalszym ciągu jest mało znane w naszym kraju. Ludzie przypisują mu większość właściwości takich samych jakie posiadają tradycyjne papierosy. Jak wygląda rzeczywistość?

Prosta budowa

Papieros elektroniczny to proste urządzenie zasilane elektrycznie. Jego budowa pozwala na łatwe przechowywanie oraz przenoszenie. Wielkością i wyglądem przypomina dobrze znane, zwyczajne papierosy lub inne artykuły do palenia. Większość modeli składa się z trzech lub dwóch równie ważnych elementów. E-papieros trzyczęściowy to kartomizer, kartridż oraz bateria. Kartomiezer odpowiada za pogrzanie płynu z nikotyną zawartego w kartridżu. W wyniku tego procesu powstaje mgiełka, którą wdycha e-palący. W kartridżu znajdziemy płyn z nikotyną o dowolnym smaku i stężeniu. Bateria jak łatwo się domyślić, zasila całe urządzenie. Wykorzystany akumulatorek litowo-jonowy pozwala na długą pracę papierosa elektronicznego. Baterię można ładować za pomocą zwyczajnego, domowego gniazdka lub portu USB występującego w większości komputerów. E-papieros dwuczęściowy składa się z baterii oraz kartomizera , który jest połączeniem atomizera oraz kartridża.

Tani czy wytrzymały?

W większości przypadków trudno połączyć ze sobą oba przymiotniki. W przypadku elektronicznych papierosów producentom udała się ta sztuka. Praktycznie wszystkie znane nam modele e-papierosów produkowane są w Chinach. Pomimo tego cechuje je solidność oraz użycie wytrzymałych materiałów. Mowa oczywiście o modelach z odpowiedniego przedziału cenowego. Można znaleźć również bardzo tanie urządzenia. Ich jakość jest zatrważająca. Większość najtańszych papierosów elektronicznych to źle spasowane i wykonane modele. Korzystanie z nich może być bardzo męczące i skutecznie zniechęcić do korzystania z e-papierosów. Warto podczas wyboru odpowiedniego modelu zasięgnąć opinii znajomych e-palaczy lub poszukać informacji na specjalistycznych forach internetowych.

Złoty środek

Producentom e-papierosów udało się stworzyć produkt praktycznie na każdą kieszeń. Dostęp do urządzeń jest bardzo łatwy. Elektroniczne papierosy są proste w obsłudze i codziennej eksploatacji. Można bez przeszkód samemu napełniać  płyn z nikotyną oraz dokonywać szybkiego ładowania baterii. W większości zestawów znajdziemy także instrukcję obsługi, która pomoże nam znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. E-papieros to ciekawy wynalazek, który może zrewolucjonizować świat palenia.