Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-08-23 12:08
 Oceń wpis
   

 Już gdy twoje dziecko kończy drugi rok życia, a jego ząbki trafiają już na swoje odpowiednie miejsce, zaczynasz pokazywać mu, jak można i powinno się o nie dbać oraz je pielęgnować. Szczególny nacisk kładziesz bez wątpienia na mycie zębów, dlatego wcześnie dajesz swoim pociechom ich pierwszy, praktyczny prezent - nową szczoteczkę do zębów. Wręczanym przez ciebie podarunkiem powinna być dokładnie szczoteczka soniczna, bo ona zadziała na twojego szkraba najlepiej i mu samemu bardzo się spodoba.

Pierwsze kroki ze szczoteczką

Skoro bowiem pierwsze kroki związane z nauką mycia zębów macie już za sobą, wiesz już, że ten rodzaj edukacji ciężko zastosować i wcielić w życie. Chociaż mocno starasz się przekonać swoje dziecko do tego, że w myciu zębów nie ma nic strasznego i że warto czyścić swoje ząbki z rana i wieczorem, nieraz robiąc to razem z nim, dziecko i tak ciągle narzeka i z wielkim oporem bierze do ręki swoją szczoteczkę. Jeśli jednak w jego łazienkowym kubeczku pojawiłaby się dość atrakcyjna i zachwycająca swoim wyglądem szczoteczka, która posiadałaby wszystkie kolory tęczy, dziecko chętniej brałoby ją samo do rąk i wkładało do swojej buzi.

Dziecięca szczoteczka soniczna tak właśnie została zaprojektowana, by maluchy od razu się nią interesowały, a w sklepach nawet namawiały rodziców do jej zakupu. Jej budowę znajdziesz na stronie szczoteczka-soniczna.edu.pl Prawdopodobnie gdyby zrobiło to i twoje dziecko, od razu byś mu odmówił, wiedząc, że nie wolno zgadzać się na wszystko to, czego wymagają własne pociechy. W tym przypadku maluch miałby jednak rację, bo nawet jeśli za dziecięcą szczoteczkę zapłacisz odrobinę więcej niż za tą normalną, upewnisz się, że twoje dziecko będzie z niej korzystać, tym bardziej że samo ją dla siebie wybierze.

Mycie zębów to zabawa
Nie musisz już stosować żadnych trików nakłaniających dzieci do dbania o zęby, skoro dziecięca szczoteczka soniczna zastąpi ci wszystkie z nich. Jeśli będzie kolorowa, wielobarwna, poręczna i przyjemna w dotyku, maluch zacznie aż rwać się do mycia zębów i zawsze ci o nim sam przypomni. Ty pomożesz mu tym samym zadbać o jego własną higienę.
 
2016-08-12 13:49
 Oceń wpis
   

 Nasz sposób żywienia wpływa bardzo mocno na cały nasz organizm i całe nasze życie. Wiemy przecież, że jeśli będziemy jeść wyłącznie kaloryczne i tłuste potrawy, szybko przybierzemy na wadze i doprowadzimy się do otyłości lub przynajmniej nadwagi. To, co codziennie spożywamy, wpływa także na stan naszych zębów, więc jeśli na co dzień staramy się o nie dbać, musimy również pilnować swojej diety. Jak więc powinna ona wyglądać?

zdrowe szczotkowanieNa początku zapoznajmy się z produktami, których na pewno nie powinniśmy spożywać, jeśli zależy nam na własnych zębach. Jeśli bowiem nasza dieta będzie bogata w cukier, nawet elektryczna szczoteczka do zębów nie pomoże nam w uniknięciu pewnych dolegliwości. Dentyści alarmują, że to właśnie cukier jest główną przyczyną próchnicy, a czai się on dosłownie wszędzie. Nawet jeśli nie słodzimy herbaty i kawy, i tak możemy go spożywać mimowolnie, sięgając m.in. po przetworzone potrawy. Jeśli więc lubimy gotowe dania, to wybierajmy je uważnie, sprawdzając wcześniej ich skład znajdujący się z tyłu opakowania produktu. Określmy, ile w jedzeniu znajduje się szkodliwego cukru, a jeśli będzie go sporo, odstawmy taki towar z powrotem na półkę. Tak naprawdę cukier nie jest nam do niczego potrzebny, a może nas jedynie uzależniać, dlatego nie warto go w ogóle stosować. Tym sposobem możemy nawet uniknąć ciężkiej próchnicy.

Teraz, skoro wiemy już, jakich produktów nie będzie lubić nasza szczoteczka do zębów ani same zęby, musimy od nowa zacząć komponować swoją dietę. Na pewno zechcemy wtedy dodać do niej owoce, które zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Uważajmy jednak z ich ilością, bo nawet te naturalne owoce zawierają sporo cukrów prostych odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Zamiast nich wybierajmy dla siebie świeże warzywa, które są niskokaloryczne, co oznacza, że możemy jeść je praktycznie do woli. Polubmy się także ze zwykłą wodą, bo jest ona dla nas najlepszym płynem, gdyż wspaniale oczyszcza organizm z toksyn. Pijąc ją regularnie, zapewnimy sobie doskonałe zdrowie.