Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2013-04-07 22:56
 Oceń wpis
   

W naszych czasach palenie staje się coraz mniej modne. Tradycyjne papierosy znikają z ulic miast, lokali oraz filmów. Społeczeństwo przestało je traktować jako symbol wolności czy męstwa. Palenie jest obecnie uważane za groźny dla życia nałóg.

Zmiana trendów

Palenie elektroniczne przez większość osób jest utożsamiane ze zwyczajnymi papierosami. Ludzie przypisują e-papierosom dużo negatywnych cech. Wszystko wynika z małej wiedzy na temat elektronicznego palenia. Informacje na ten temat można znaleźć przeważnie w Internecie. Temat jest rzadko podejmowany przez tradycyjne media takie jak gazety, radio czy telewizję. Dużo wątpliwości budzi także fakt małej wiedzy na temat działania oraz wpływu e-palenia na zdrowie. E-papieros jest bardo młodym wynalazkiem i nie wiemy wszystkiego na jego temat. Minie jeszcze sporo czasu, kiedy wszystkie jego aspekty zostaną dokładnie przebadane.

Niejasne prawo

Kolejną sprawą będącą powodem wielu kontrowersji są niejasne przepisy. E-papierosy nie są zaliczane do wyrobów tytoniowych. Z tego powodu można je bez przeszkód palić w miejscach, gdzie obowiązuj­­­­ą zakazy palenia zwyczajnych papierosów. Elektroniczny papieros nie wydziela dymu ani zapachu. Pomimo to wiele osób nie godzi się na używanie ich w miejscach publicznych takich jak komunikacja miejska czy szpital. Staje się to powodem wielu kłótni i awantur. W najbliższym czasie temat zostanie pewnie potraktowany poważniej. Niezbędne są regulacje wyznaczające sztywne zasady użytkowania tego typu urządzeń. Warto także przeprowadzić kampanię informacyjną na temat działania e-papierów oraz ich wpływu na zdrowie. Powinno to w znaczący sposób wpłynąć na jakość dialogu pomiędzy obiema stronami.

Nieuniknione zmiany

E-papierosy na stałe wpisały się w nasz krajobraz. Możemy być pewni, że z każdym dniem będzie ich więcej na ulicach naszych miast. Nie powinno się walczyć z tym zjawiskiem, ale przeprowadzić działania uświadamiające społeczeństwo. Należy także zwrócić uwagę na ich możliwości oraz zalety. Elektroniczne papierosy mogą być przecież doskonałym sposobem na rzucenie palenia. Wszystko wskazuje na to, że e-papieros zapisze się w naszej historii. Z biegiem czasu powinno być o nim coraz głośniej. Tradycyjne papierosy będą coraz droższe oraz trudniej dostępne. Już teraz wiele krajów chce ograniczenia ich dystrybucji. Warto obserwować wszystkie nadchodzące zmiany i samemu wyciągać z nich wnioski. E-papierosy będą tematem wielu rozważań. W naszym kraju kwestia ta jeszcze nie jest tak gorąca, ale to powinno się zmienić.

 
2013-04-07 18:04
 Oceń wpis
   

Tradycyjne papierosy to ogromne wydatki. Państwo stara się cały czas zwiększyć wpływy do budżetu z tytułu akcyzy. Dodatkowo sytuacji nie poprawiają stale rosnące ceny tytoniu oraz kosztów produkcji. Jak wyglądają koszty związane z e-paleniem.

Tańsza alternatywa

W przypadku elektronicznych papierosów możemy liczyć na znaczne oszczędności. Największy wydatek czeka na nas jedynie podczas zakupu urządzenia. Na rynku działa wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych zajmujących się dystrybucją oraz sprzedażą papierosów elektronicznych. Zakupimy je także na popularnych w sieci serwisach aukcyjnych. Do wyboru mamy wiele różnych modeli, posiadających specyficzne właściwości oraz możliwości. Dobrego e-papierosa możemy zakupić już za około 200 lub 300 złotych. Taki sprzęt powinien być doskonały na początek. Pozwoli nam nauczyć się elektronicznego palenia oraz będzie wytrzymały i ładnie wykonany. O radę podczas zakupu najlepiej zapytać bardziej doświadczonych e-palaczy lub sprzedawcę w sklepie pozwolą oni nam dobrać urządzenia odpowiednie dla naszych potrzeb.

Bezstresowa eksploatacja

Utrzymanie e-papierosa w dobrym stanie i napełnianie go płynem z nikotyną to najprzyjemniejsza część e-palenia. Po większej inwestycji związanej z zakupem urządzenia, możemy nareszcie odetchnąć. Serwis oraz napełnianie e-papierosa są bardzo tanie. Wystarczy tylko co jakiś czas zakupywać odpowiedni pojemniczek z płynem. Warto także co kilka miesięcy wymienić baterię litowo-jonową na nową. Zapewni to odpowiednie działanie elektronicznego papierosa i wydłuży jego żywotność. Koszty są dużo niższe od tych związanych z paleniem tytoniu. Ceny wszystkich produktów i akcesoriów stoją na tym samym poziomie od kilku lat. Nie musimy się martwić, że nagle podrożeją jakieś części lub liquid do napełniania e-papierosów.

Naturalny wybór

Przestaje dziwić coraz większy udział papierosów elektronicznych na rynku. Są one dużo tańsze w codziennym utrzymaniu oraz eksploatacji. Palacze mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy, a dodatkowo mogą korzystać z produktów lepszych dla ich zdrowia. Niewykluczone, że w najbliższym czasie ceny urządzeń będą jeszcze niższe. W Polsce pojawia się coraz więcej różnego rodzaju sprzedawców, sklepów i dystrybutorów. Większość produktów pochodzi z Chin. Koszty produkcji i sprzedaży nie są wysokie, więc możemy liczyć na to, że rosnąca konkurencja wpłynie na poziom cen. E-papieros to ciekawy wynalazek będący prawdziwą alternatywą dla palenia tytoniu. Takich oszczędności nie zapewni nam żadne inne urządzenie lub produkt.

 
2013-04-07 17:30
 Oceń wpis
   

E-papieros to niezwykle uniwersalny wynalazek. Można go śmiało polecić różnego rodzaju osobom. Jego niezwykłe właściwości oraz możliwości są jednymi z największych przyczyn sukcesu tego produktu. Warto zauważyć, że grono potencjalnych odbiorców elektronicznego papierosa stale rośnie.

 

Nieśmiałe początki

Tradycyjne papierosy nie mają najlepszej prasy. Palenie starają się wybić z głowy praktycznie wszystkie media oraz państwowe instytucje. Powstaje coraz więcej kampanii zachęcających do rzucania nałogu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. E-papieros doskonale wpisuje się w zachodzące przemiany społeczne. Palenie elektroniczne to całkiem inna bajka. Pomimo tego większość ludzi nie jest dalej świadoma jego możliwości oraz właściwości. W dalszym ciągu e-palenie jest traktowane tak samo jak palenie popularnego tytoniu. Minie jeszcze sporo czasu kiedy społeczeństwo będzie świadome, że istnieje alternatywna dla papierosów. Dodatkowo o wiele tańsza i zdrowsza.

Grupa docelowa

Elektroniczne papierosy są kierowane do szerokiej grupy osób. Efektywnie mogą korzystać z nich zarówno osoby starające się odstawić tradycyjne papierosy, jak i te, które chciałby zażywać nikotynę w zdrowy i wyważony sposób. Papieros elektroniczny pozwala na wybór stężenia oraz smaku nikotyny w płynie. Podczas e-palenia zachodzą żadne procesy spalania. Z tego powodu do organizmu ludzkiego nie dostają się żadne substancje smoliste. To rozwiązanie idealne dla nałogowych palaczy. Mogą oni rozpocząć rzucanie palenia bez konieczności nagłego odstawienia nikotyny. Dodatkowo zaspokajane są ich wszystkie potrzeby psychiczne oraz fizyczne. To najtrudniejszy moment dla wielu osób. E-papieros pozwala pokonać go bez większych przeszkód.

Proste rozwiązanie

Do obsługi elektronicznego papierosa nie potrzeba jakiś szczególnych umiejętności. Z tego powodu doskonale poradzą sobie z nim młode oraz starsze osoby. Jego wygląd pozwala na bezstresowe korzystanie we wszystkich miejscach publicznych. Nie przyciąga uwagi oraz zapewnia wymaganą dyskrecję. Pozwala to cieszyć się paleniem bez zbędnego stresu i zażenowania. Papierosy elektroniczne są produktem niedrogim. Z tego powodu może sobie na nie pozwolić praktycznie każda osoba. Dobrego e-papierosa kupimy już za około 200 złotych. Warto dodać, że regularne napełnianie go oraz ładowanie wychodzi  o wiele taniej od zakupu tradycyjnych papierosów. To właśnie z tego powodu palenie elektroniczne zdobywa taką popularność.  E-papieros jest praktycznie dla każdego.

 
2013-04-07 16:57
 Oceń wpis
   

Tradycyjne papierosy stają się coraz mniej popularne. Są drogie, niezdrowe i nie można ich palić w wielu miejscach. Jak wygląda obsługa elektronicznego papierosa? To proste urządzenie dla każdego.

Niepotrzebne obawy

Przez długi czas paliłem tradycyjne papierosy. Zabierałem je ze sobą praktycznie wszędzie. Korzystałem z nich w pracy, na przyjęciach, spotkaniach towarzyskich oraz w szkole. Krótka chwila na papierosa pozwalała mi odpocząć od wykonywanego zajęcia i zebrać wszystkie myśli. Nie wyobrażałem sobie jak e-papieros może je zastąpić. Elektroniczne palenie jest przecież całkiem inne. Myślałem tak jedynie do pewnego czasu. Postanowiłem zakupić odpowiedni zestaw i spróbować przestawić się na e-papierosy. Przed zakupem poszukałem wszystkich niezbędnych informacji na ich temat w Internecie oraz wypytałem zaprzyjaźnionych e-palaczy. Nie będę ukrywał, że elektroniczne palenie ma dużo zalet. Największe z nich to mniejsze wydatki oraz pozytywny wpływ na zdrowie.

Pierwszy e-papieros

Mój pierwszy e-papieros to model ze średniego przedziału cenowego. Zakupiłem go poprzez Internet. Przed zakupem odwiedziłem wiele punktów stacjonarnych zajmujących się ich sprzedażą. Pozwoliło mi to sprawdzić czy urządzenia będzie dopowiadało moim potrzebom i preferencjom. Nauka obsługi elektronicznego papierosa jest bardzo prosta i zajmuje niewiele czasu. Już po kilku godzinach można w pełni opanować urządzenie tak, by cieszyć się pełnią smaku oraz poprawnym działaniem e-papierosa. Na sam początek wybrałem malinowy smak płynu z nikotyną. Było to ciekawa odmiana dla zwykłych papierosów. Od tego momentu postanowiłem palić już tylko elektronicznie. Nie żałuje tego wyboru i polecam go wszystkim znajomym.

Wygoda i przyjemność

Mój dzień z e-papierosem zaczyna się od naładowania baterii. Trwa to trochę krócej od naładowania telefonu komórkowego. Oczywiście posiadam drugi, zapasowy akumulatorek, którego używam w międzyczasie. Elektroniczny papieros jest niewiele większy od tradycyjnego odpowiednika. Można zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie. Przechowuje go w specjalnym futerale, który otrzymałem wraz z zakupionym na samym początku zestawem. Jedna, w pełni naładowana bateria wystarcza mi na około dwa dni intensywnego użytkowania. Nie muszę dodawać, że mogę palić praktycznie wszędzie. Nie tracę czasu na szukanie wyznaczonego miejsca do palenia lub chować się. Papieros elektroniczny nie podlega przecież ustanowionym zakazom. Nie potrafiłbym przestawić  się znowu na analogowe palenia. E-papieros jest zbyt wygodny.

 
2013-04-06 21:49
 Oceń wpis
   

Palenie zwyczajnych papierosów jest coraz mniej popularne. Spowodowane jest to kolejnymi regulacjami prawnymi oraz rosnącymi cenami. Dużo osób decyduje się na próbę rzucenia nałogu. Wiele z nich wybiera papierosy elektroniczne. Jak może wyglądać przyszłość tych urządzeń?

                                                                    

Dużo możliwości

Elektroniczne papierosy przebojem wdarły się na rynek. Coraz więcej osób zakupuje lub testuje te urządzenia. Według wielu specjalistów pomagają one rzucić tradycyjne papierosy oraz są praktycznie neutralne dla organizmu człowieka. Ceny produktów nie są drogie, więc e-papierosy znajdują nabywców praktycznie we wszystkich miejscach na świecie. W większości krajów, kwestia elektronicznego palenie nie jest uregulowana żadnymi przepisami. Można je bez przeszkód sprzedawać oraz dowolnie używać we wszystkich miejscach. Sporo kontrowersji budzi właśnie korzystanie z elektronicznych papierosów w miejscach takich jak teatry, muzea czy komunikacja miejska. Problem ten staje się coraz bardziej widoczny. Między innymi z tego powodu e-paleniem coraz bardziej zaczynają się interesować rządy w praktycznie wszystkich krajach.

Interesy najbogatszych

Elektroniczne papierosy są powodem bólu głowy wszystkich największych koncernów tytoniowych. Producenci e-papierosów odbierają im pokaźne zyski oraz ograniczają możliwość wychowywania kolejnych pokoleń palaczy. Jak wiadomo koncerny posiadają silne wpływy w przeróżnych państwach. W tym momencie dochodzimy do drugiej kwestii. W większości krajów, papierosy obłożone są pokaźną akcyzą. Oznacza to przeogromne wpływy do budżetu państwa. Elektroniczne papierosy nie są zaliczane do wyrobów tytoniowych i tym samym nie obowiązuje ich ten podatek. Wiąże się to z dużymi stratami dla państwa oraz możliwością używania elektronicznych papierosów we wszystkich miejscach, nawet tych objętych zakazem palenia.

Możliwe scenariusze

Trudno wyrokować jak może potoczyć się ta historia. Elektroniczne papierosy nie są tak naprawdę nikomu na rękę. Najsmutniejsze we wszystkim jest to, że na wynalazku zyskują wyłącznie użytkownicy. Jak wiadomo nie mają oni żadnego poważnego wpływu na rozwój wydarzeń. Dużo prawdopodobnym jest to, że e-papierosy w przyszłości zostaną obłożone dodatkowymi podatkami. Może zdarzyć się także zmiana w prawie zakazująca bądź ograniczająca możliwość ich używania. Niestety jak w większości przypadków najbardziej poszkodowani będą zwykli użytkownicy i ludzie. Tak niestety wygląda współczesna ekonomia oraz polityka. E-papieros może okazać się jedynie chwilową modą.

 
2013-04-06 20:18
 Oceń wpis
   

Zakup urządzenia dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości nie jest prosta. Coraz większy wybór oraz nachalna reklama producentów nie ułatwiają zadania. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać model odpowiadający wszystkim naszym preferencjom.  Jak i gdzie szukać?

                                                                   Nie trać czasu

Poszukiwania e-papierosa najłatwiej rozpocząć w Internecie. Nie oznacza to wcale, że to będzie najlepsze rozwiązanie. W sieci działa wiele sklepów oraz bezpośrednich producentów i dystrybutorów. Możemy również znaleźć wiele ofert sprzedaży papierosów elektronicznych na popularnych serwisach aukcyjnych. Przed rozpoczęciem jakich kol wiek działań powinniśmy przemyśleć nasze potrzeby i możliwości. Warto poświęcić chwilę i po prostu się zastanowić. Musimy pamiętać, że e-papieros to wydatek około 200 złotych. Szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedzenie na parę pytań: gdzie?, jak?, kiedy?, ile? Pozwoli to zawęzić poszukiwania i skupić się na najważniejszych właściwościach poszczególnych modeli elektronicznych papierosów.

Wystrzegaj się promocji

Nie ma co liczyć na fantastyczne okazje i niebywałe obniżki cen. Tego typu e-papierosy to zazwyczaj najgorsze i najtańsze modele. Charakteryzuje je słabe wykonanie, niska wytrzymałość oraz plastikowy wygląd. Szkoda naszych pieniędzy oraz czasu. Z tego względu można odpuścić sobie zakup e-papierosa na którymś z serwisów aukcyjnych. Dominują tam mali, detaliczni sprzedawcy oferujące produkty wspomnianego typu. Dodatkowo w ich przypadku nie mamy pewności, co do gwarancji oraz serwisu urządzeń. Najczęściej kończy się to długim oczekiwaniem na zwrócony towar lub pieniądze.

Polecane miejsca

Najłatwiej będzie nam znaleźć dobre urządzenie w punktach stacjonarnych lub sklepach internetowych. Oferują one zazwyczaj dobre, solidnie wykonane e-papierosy. Możemy je także sprawdzić na miejscu i przekonać się czy odpowiadają nam ich właściwości. Warto szukać opinii w Internecie lub pytać zaprzyjaźnionych e-palaczy. W przypadku tego typu punktów sprzedaży możemy liczyć na opiekę serwisową oraz gwarancję. W Internecie pojawia się coraz więcej różnego rodzaju sklepów, które posiadają swoje punkty naziemne. Mało doświadczeni e-palacze nie powinni mieć problemu ze znalezieniem i wyborem odpowiedniego e-papierosa. Muszę jedynie poświęcić trochę czasu na poszukiwania oraz zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat tego typu urządzeń. Nie można poddawać się po pierwszych niepowodzeniach. Następnym razem na pewno będzie lepiej.

 

 

 
2013-04-06 19:21
 Oceń wpis
   

Wiele osób zadaje sobie pytanie na temat sposobu działania e-papierosa. Urządzenie w dalszym ciągu jest mało znane w naszym kraju. Ludzie przypisują mu większość właściwości takich samych jakie posiadają tradycyjne papierosy. Jak wygląda rzeczywistość?

Prosta budowa

Papieros elektroniczny to proste urządzenie zasilane elektrycznie. Jego budowa pozwala na łatwe przechowywanie oraz przenoszenie. Wielkością i wyglądem przypomina dobrze znane, zwyczajne papierosy lub inne artykuły do palenia. Większość modeli składa się z trzech lub dwóch równie ważnych elementów. E-papieros trzyczęściowy to kartomizer, kartridż oraz bateria. Kartomiezer odpowiada za pogrzanie płynu z nikotyną zawartego w kartridżu. W wyniku tego procesu powstaje mgiełka, którą wdycha e-palący. W kartridżu znajdziemy płyn z nikotyną o dowolnym smaku i stężeniu. Bateria jak łatwo się domyślić, zasila całe urządzenie. Wykorzystany akumulatorek litowo-jonowy pozwala na długą pracę papierosa elektronicznego. Baterię można ładować za pomocą zwyczajnego, domowego gniazdka lub portu USB występującego w większości komputerów. E-papieros dwuczęściowy składa się z baterii oraz kartomizera , który jest połączeniem atomizera oraz kartridża.

Tani czy wytrzymały?

W większości przypadków trudno połączyć ze sobą oba przymiotniki. W przypadku elektronicznych papierosów producentom udała się ta sztuka. Praktycznie wszystkie znane nam modele e-papierosów produkowane są w Chinach. Pomimo tego cechuje je solidność oraz użycie wytrzymałych materiałów. Mowa oczywiście o modelach z odpowiedniego przedziału cenowego. Można znaleźć również bardzo tanie urządzenia. Ich jakość jest zatrważająca. Większość najtańszych papierosów elektronicznych to źle spasowane i wykonane modele. Korzystanie z nich może być bardzo męczące i skutecznie zniechęcić do korzystania z e-papierosów. Warto podczas wyboru odpowiedniego modelu zasięgnąć opinii znajomych e-palaczy lub poszukać informacji na specjalistycznych forach internetowych.

Złoty środek

Producentom e-papierosów udało się stworzyć produkt praktycznie na każdą kieszeń. Dostęp do urządzeń jest bardzo łatwy. Elektroniczne papierosy są proste w obsłudze i codziennej eksploatacji. Można bez przeszkód samemu napełniać  płyn z nikotyną oraz dokonywać szybkiego ładowania baterii. W większości zestawów znajdziemy także instrukcję obsługi, która pomoże nam znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. E-papieros to ciekawy wynalazek, który może zrewolucjonizować świat palenia.

 
2013-04-06 18:18
 Oceń wpis
   

Papierosy to używka stale wpisana w nasz świat. Ludzie od wieków wykorzystują w różny sposób tytoń. Od kilku lat jednak palenie traci swoją popularność. Coraz więcej mówi się o zagrożeniach wynikających z używania papierosów, a ich ceny regularnie rosną.

                                                                           Mój pierwszy raz

Papier elektroniczny zawitał do naszego kraju całkiem niedawno. Wcześniej niewiele o nim słyszałem. Nie wiedziałem nawet jak działa oraz z czego jest zbudowany. Kilka miesięcy temu zacząłem wyszukiwać informacje na temat e-papierosów w Internecie. To prawdziwa skarbnica wiedzy na każdy temat, na ten także. Odnalazłem wiele stron zajmujących się elektronicznym paleniem, specjalistycznych for internetowych oraz sklepów on-line. Poznałem wszystkie tajniki związane z funkcjonowaniem e-papierosa oraz wypowiedzi wielu ciekawych osób zaangażowanych w popularyzację tego zjawiska.

Rosnąca siła

Od dłuższego czasu miałem zamiar odstawić tradycyjne papierosy. Męczyły mnie one fizycznie oraz psychicznie. Czułem się bardzo uzależniony, w dodatku wydawałem dużą ilość pieniędzy na swoją ulubioną markę. Nie udało mi się całkowicie zrezygnować z nikotyny, ale wydaje mi się, że dokonałem dobrego wyboru. Zacząłem korzystać z elektronicznych papierosów jakieś pół roku temu. Od tego czasu czuje się dużo lepiej i nie nadwyrężam swojego budżetu. Ludzie wokół mnie nie narzekają już na śmierdzący dym oraz trujące substancję. Z e-papierosa zacząłem korzystać z zamiarem stałego zmniejszania dawek nikotyny w celu całkowitego jej odstawienia. O efektach mojej walki z nałogiem będę się starał stale informować na moim blogu. Chciałbym także regularnie zamieszczać ciekawe wpisy dotyczące budowy, właściwości oraz możliwości wykorzystania papierosów elektronicznych.

Przyjemność palenia

E-papierosy to stosunkowo nowy wynalazek. Wiele osób nie wie jak działa i wpływa na zdrowie. Za każdym razem gdy korzystam z urządzenia, wzbudza ono wielką, nieskrywaną ciekawość. Zawsze staram się rozwiewać wszystkie wątpliwości oraz podzielić się zgromadzoną przez ostatni czas wiedzą. Mam nadzieję, że w przyszłości e-papierosy przestaną kojarzyć się z tradycyjnymi, szkodliwymi wyrobami tytoniowymi. Póki to się nie zmieni e-palacze będą stale narażeni na krytykę oraz wytykanie palcami w miejscach publicznych. Zobaczymy zatem, co przyniesie przyszłość. Mam nadzieję, że palenie elektroniczne stanie się jeszcze tańsze oraz łatwiejsze. To może być wielka rewolucja w rzucaniu palenia. Moi znajomi nie podzielają tej opinii, ale jestem pewien, że uda Simi ich przekonać.