Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2016-09-20 10:44
 Oceń wpis
   

 Najpopularniejszym nałogiem wciąż jest palenie papierosów. Być może sami zmagamy się własnie z tym uzależnieniem i szukamy sposobów na to, by je zwalczyć. Nie musimy jednak całkowicie tego robić, bo wbrew pozorom nawet palenie nie musi być aż tak szkodliwe. Na jego szkodliwość wpływa przede wszystkim nikotyna, a jej e-papieros nie musi w ogóle zawierać, dlatego inwestycja w elektronicznego papierosa z pewnością nam się opłaci. A jakie urządzenia mamy w ogóle do wyboru?

Sklepy z e-papierosami

Niektóre sklepy starają się zarabiać właśnie na elektronicznych papierosach, dlatego proponują je nam w zawyżonych cenach. Po takie urządzenia nie musimy jednak od razu sięgać, bo pamiętajmy, że na jakość palenia wpłynie przede wszystkim e-liquid, a nie samo urządzenie elektroniczne. Wybierając je, możemy postawić na to tradycyjne i najpopularniejsze, które nie powinno nas zbyt wiele kosztować.

Później zastanówmy się jednak nieco bardziej nad tym, jakie liquidy będą nam odpowiadać, bo to je znajdziemy w wielu, różnych odsłonach. Mogą mieć one smak truskawki, zapach czekolady lub aromat wanilii, a do tego wciąż wytwarzane są ich nowe odmiany. Najlepiej zapoznamy się z nimi w sklepie stacjonarnym, bo wtedy będziemy mogli sami poczuć, jaki zapach mają poszczególne olejki.

Jaki elektroniczny papieros jest najlepszy?

Zdecydujmy się na taki, który najbardziej będzie nam pasować i który od razu wprawi nas w doskonały nastrój. Taki aromat może nam doskonale zastąpić nikotynę, więc niej nie będziemy musieli dodawać do swojego elektronicznego papierosa, co sprawi, że palenie przestanie nam tak mocno szkodzić. A jeśli tylko konkretny liquid nam się znudzi, wymienimy go szybko na coś zupełnie innego.

Zainteresujmy się więc światem elektronicznych papierosów, bo świetnie się one sprawdzają i już wiele osób się w nich zakochało. Takich urządzeń mamy mnóstwo do wyboru, a do tego możemy dobierać do nich rozmaite olejki o wspaniałym zapachu i smaku. Dzięki nim palenie staje się znacznie przyjemniejsze, a przy tym mniej szkodliwe, więc w liquidy na pewno warto zainwestować.
 
2016-01-11 12:04
 Oceń wpis
   

 Od kilku lat głównym tematem wszystkich waperów są regulacje które chce na nas nałożyć rząd i unia europejska. Przeważnie skupiamy się na tych wszystkich najgorszy aspektach i o tym co stracimy, nigdy nie mówimy o tym, że coś może być lepiej, ten temat jak każdy ma swoje wady i zalety. E-papieros może być już niedługo całkiem innym urządzeniem niż jest obecnie.

Na czym stracą użytkownicy e-papierosów?

Każdy wie, że e-papieros będzie podlegał od maja tego roku nowym przepisom. Skoro jesteśmy Polakami to w naszej naturze jest narzekanie, więc oczywiście na pierwszym miejscu skupimy się na wszystkich wadach które wynikają z regulacji które będą nałożone na elektryczne papierosy. Przede wszystkim największą przesadą mają być regulacje w sprawie sprzętu i to, że mają być problemy z dostępem do niego, zakaz sprowadzania go z innych krajów jest wręcz absurdalny i ja osobiście czuję się traktowany jak jakiś narkoman. E-papierosy zmienią swój wygląd oraz zapewne charakter. Drugą największą wadą będzie wzrost ceny spowodowany przez akcyzę, jednak liquidy już dziś potrafią kosztować nawet do 20 złotych za 10 mililitrową butlkę, więc szanujące się firmy będą musiały obniżyć swoje ceny. Pojawiały się również głosy o tym, że płyny nikotynowe mają trafić na listkę zakazanych substancji i nie będzie można używać clearomizerów z możliwością napełnienia, aczkolwiek w takim wypadku ograniczało by to już naszą wolność i łamało prawa człowieka (chociaż już w naszym kraju od dawna jest ta ustawa naginana). Pamiętajmy, że nie mogą nam zakazać clearomizerów i ich opodatkować, tak samo jak nie mogą wprowadzić zakazu sprowadzania ich z innych krajów, to tak samo jakby zabronili posiadania bongo, ponieważ służy do palenia marihuany która jest w naszym kraju nielegalna. Mimo wszystko e-papierosy zapewne podrożeją i będą niedostępne w internecie.

Dobry e-papieros?

Wbrew pozorom istnieje również druga strona medalu, ponieważ nawet tak ciężki temat może mieć jakieś swoje pozytywne aspekty. Przede wszystkim będzie dużo większa kontrola nad tym kto będzie korzystał z elektronicznych papierosów, więc dzieci będą miały utrudniony dostęp do liquidów, a przecież bez nich nie będą mogły wapować, chyba każdy widział już na youtube i facebook'u filmiki osób chwalących się swoimi chmurkami, którzy na nawet poniżej 16 roku życia. Drugą dużą zaletą będą większe regulacje przy produkcji sprzętu i płynu, więc waperzy będą mieli pewność, że ich płyny do e-papierosów nie są mieszane i produkowane gdzieś w piwnicy u szwagra i nie zatrują się swoimi ulubionymi liquidami.

 

 
2015-11-09 12:58
 Oceń wpis
   

 Z autopsji wiem, że palenie tytoniu, a już szczególnie te nałogowe przyprawia o ból głowy dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ gdy spali się za dużo papierosów faktycznie zaczyna boleć głowa i możliwe są zawroty, a w przenośni dlatego, że rzucenie palenia to nie lada wyzwanie dla osoby która dziennie potrzebuje od 15 do 20 papierosów by "zaspokoić" swój organizm. Wiele osób decyduje się na e-papierosy, które rzekomo ułatwiają rzucenie tradycyjnego palenia choć w tym temacie jest kilka wątpliwości i skutków ubocznych. Po pierwsze pozybwanie się niezdrowego nawyku palenia wyjdzie dopiero wtedy, gdy odpowiednie nastawienie wkradnie się w umysł palacza i będzie tego bardzo chciał.

Dlaczego e-palenie jest wygodne?

E-palenie jest wygodne i można praktykować je w pomieszczeniach w towarzystwie osób trzecich, ponieważ dzięki badaniom przeprowadzonym przez wielu lekarzy wiadomo, że szkodliwość biernego palenia w przypadku pary wytwarzanej przez e-papierosy jest praktycznie zerowa, a praktycznie dlatego że wszystkie toksyczne związki, które mogłyby zaszkodzić są w samej chmurce, a nie parze wydychanej przez osobę palącą. "Waperzy" czyli osoby zaciągające się "smakową parą" żyją w błędnym przekonaniu, że e-palenie nie uzależnia. Zawarta w liquidach nikotyna jest substancją uzależniającą i może faktycznie wejście w nałóg nie występuje od razu, ale po kilku miesiącach ciągłego e-palenia możliwe jest zafundowanie sobie nowego nałogu. Każdy palacz tytoniu, który chce rzucić palenie powinien zdać sobie sprawę z faktu, że e-papieros to środek wspomagający rzucanie palenia, a nie zastępnik który zostanie już na zawsze.

Zabawy dymem z e-papierosa

Dzięki temu, że imituje proces tradycyjnego palenia, a wiele osób palących po prostu lubi "bawić się dymem" to nowy towarzysz jest praktycznie ciągle rozchwytywany. Gdy priorytetem jest pozbycie się nałogu nikotynowego i samokontrola nie jest sztuką dobrze przez nas wyszkoloną dobrym posunięciem będzie umówienie się na wizytę u lekarza, który wybierze inne środki wspomagające rzucanie palenia takie jak plastry lub gumy, które są coraz bardziej skuteczne i co najważniejsze mniej szkodliwe niż e-papierosy! Mimo wszystko złota metoda rzucenia palenia nie istnieje i jeśli sami odpowiednio się do tego nie nastawimy i nie zyskamy potrzebnej motywacji to wszystko skończy się fiaskiem. Elektroniczny papieros jest dobry na początkowy okres odstawienia tradycyjnych fajek dlatego, że w pierwszy miesiąc głód nikotynowy jest największy i później leci już "z górki". Powodzenia w rzucaniu palenia! 

 
2015-10-07 12:18
 Oceń wpis
   

 Green Smoke w 2008 roku opracował elektroniczny papieros, który następnie w ciągu kilku lat ewoluował w e-papieros charakteryzujący się doskonały jakością. Cieszy się on wielką popularnością w 2015 roku.

Marka w Wielkiej Brytanii nie jest tak popularna w Stanach Zjednoczonych, w których jest ona jednym z największych graczy na rynku papierosów elektronicznych. Posiada wielu stałych klientów. E-papieros znajdujący się w zestawie starowym Green Smoke jest naprawdę pyszny.

Co zawiera zestaw e-papierosów?

Opakowanie na e-papierosy Green Smoke jest wysokiej jakości. Zawiera ono: 3 baterie do e-papierosów (dwie długie i jedną krótką), 2 opakowania kartomizerów przeznaczonych do długotrwałego użycia (po 5 w każdym opakowaniu), etui na papieros elektroniczny, adapter ścienny oraz ładowarkę USB. W przeciwieństwie do innych marek e-papierosów Green Smoke zdecydowało się na rezygnację z wyglądu kartonu papierosów, który dla mnie osobiście jest pozytywny.

e-papierosJeśli zaś chodzi o e-papieros nie mam żadnych skarg co do jego wyglądu, jak w przypadku innych firm, który wybrali wygląd tradycyjnego papierosa wraz z plamkami na kartomizerze i pierścieniach na baterii. To ma pomóc przejść na e-palenie. Jest to projekt dwuczęściowy z kartridżami do napełnienia, przykręcanymi bezpośrednio do akumulatora i krótka bateria liczy 4 cale. Po użyciu zarówno krótkich, jak i długich baterii musiałem się zgodzić, że prawdopodobnie są jednymi z najlepszych, jeśli chodzi o jakość. To znakomity mini e-papieros. W Pro zestawie dostępne są dwa rozmiary akumulatorów. Te baterie naprawdę długo wytrzymują. Krótsza bateria ma pojemność 160 mAh, zaś długa 270 mAh.

Jakość wykonania

Dobra jakościowa bateria pomaga kartomizerowi produkować dużą ilość pary przez cały czas (aż akumulator się w końcu wyczerpie). Jeśli chodzi o smak, Green Smoke próbowało zamieścić w swej ofercie rozmaite możliwości. Obok regularnych smaków tytoniu, produkowany jest także mentol, jabłko, wanilia, czekolada, kawa i truskawki. Moim ulubionym smakiem jest kawa i mentol. Ostatnio kupiłem trzy smaki do spróbowania: Menthol, Red Label Tobacco oraz Absolute Tobacco. Menthol był dla mnie bardzo dobry, ale byłem naprawdę pod wrażeniem smaków tytoniowych.

Red Label był prawie taki sam jak Absolute Tobacco, po prostu miał trochę odważniejszy smak. Ten e-papieros wytwarza doskonałą objętość pary. Ceny są również bardzo konkurencyjne. Pakiety Green Smoke będą również zawierać jedną lub dwie wolne baterie na zamówienie, a takiej opcji nie oferują inne marki. Green Smoke ma trzy zestawy startowe dostępne obecnie w Wielkiej Brytanii, w zasadzie każdy zestaw zawiera nieco więcej niż poprzedni, więc wszystko zależy od tego jak bardzo nałogowym palaczem jesteś.

 
2015-08-05 13:44
 Oceń wpis
   

 Przede wszystkim na uwagę zwraca dodatkowa opcja, 24 mg nikotyny dla najbardziej intensywnych palaczy. Ponadto e-papierosy V2 charakteryzują się pełnymi, gęstymi oparami, realistycznym uczuciem pieczenia gardła, jakością konstrukcji, głębią smaku, żywotnością baterii i gamą akcesoriów. Być może istnieje jakiś element innej firmy, który przypadnie do gustu. Na przykład Greensmoke jest godną uwagi alternatywą dla V2. E-papierosy V2 ukierunkowane są na palaczy, którzy chcą przejść na e-palenie. Seria EX stara się wypełnić lukę między pierwszą generacją a urządzeniami w stylu eGo.

Nowy styl e-papierosów

e-papierosTakie e-papierosy nadają się idealnie dla zaawansowanych palaczy, a jednocześnie są proste w obsłudze. Może to oznaczać, że baterie EX są jednymi z najlepszych dostępnych opcji. Takie e-papierosy są podobne są do zwykłych papierosów tytoniowych, ale tylko wtedy, gdy już udało się poprawić standardową linię produktów. Zupełnie nowy akumulator ma pojemność 280 mAh i pracuje na 4,2 woltów. Jest czuły, dobrze zbudowany i przeznaczony do bardzo długotrwałego stosowania, ze  względu na jego wielkość. Jednak trzeba powiedzieć, że długa bateria V2 ma większą pojemność 350 mAh i EX naprawdę nie oferuje większej poprawy w stosunku do standardowej baterii długości 250 mAh. Bateria EX posiada też pięć małych wskaźników poziomu naładowania. Jest to miła opcja, ale bateria z serii EX jest droższa niż dłuższa bateria, więc może nie być to najlepsze rozwiązanie, jeśli wytrzymałość baterii jest dla Ciebie naprawdę ważna. Jakość produktów V2 jest niezmiernie wysoka. Firma projektuje swoje e-papierosy w Kalifornii i na Florydzie, a każdy element przechodzi rygorystyczne protokoły badań przed skierowaniem na sprzedaż. Każdy zakład montażowy musi spełniać wysokie standardy, dzięki temu możesz być pewny wysokiej klasy każdego e-papierosa.

Jakość elektronicznego palenia

Wszystkie elementy pasują ciasno do siebie i działają idealnie. Baterię można wygodnie ładować. Niezwykle ważną zaletą są wysokiej jakości dodatki. Dodatkową cechą jest raport badania partii, który jest dostępny za darmo na kartridżach i e-cieczach. V2 przeprowadzają testy chemiczne wszystkich swoich e-płynów w ramach kontroli jakości, a później możesz po prostu wprowadzić numer partii i swój adres mailowy, aby uzyskać dostęp do darmowego PDF. Zapewnia on wszystkie szczegóły i niuanse, ale sam fakt, że ta usługa jest oferowana, pokazuje, że są dumni z jakości swojej oferty i nie jesteś narażony na złe wyniki. V2 e-papierosy oferują dożywotnią gwarancją, ale są pewne ograniczenia w celu zapobieżenia nadużyciom systemu. Obejmuje bowiem tylko pięć wymian, co nie jest idealne, ale  znikoma szansa, że faktycznie otrzymasz ciąg kolejnych sześciu wadliwych jednostek.

 
2015-07-14 13:29
 Oceń wpis
   

 Smaki takie jak żelki misie, wata cukrowa i guma do żucia nie tylko zachęca młodzież do spróbowania e-papierosa, ale może także spowodować przypadkowe zatrucia wśród dzieci. Dlatego jeśli masz małe dzieci, przechowuj e-papierosy, wkłady, kartridże, ładowarkę i inne podobne akcesoria w miejscach niedostępnych dla dzieci. E-papierosy są łatwiejsze w obsłudze dla małych dzieci, ponieważ nie wymagają zapalniczki. Co gorsza płyn zawarty w pojemnikach jest bardziej skoncentrowany, więc może być bardziej wchłanialny przez skórę i łatwiej się go połyka, dlatego jest o wiele bardziej prawdopodobne, że kontakt z e-papierosami może częściej wiązać się z wizytą na pogotowiu niż zjedzenie lub połknięcie przez dzieci zwykłych papierosów. Dlatego bądźmy bardzo ostrożni jeśli mamy małe dzieci.

Różnice między papierosami

Zasadniczą różnicą pomiędzy tradycyjnymi papierosami i e-papierosami jest to, że elektroniczny papieros nie zawiera tytoniu. Jednak należy pamiętać, że nie tylko tytoń powoduje raka. Zgodnie z informacjami podanymi tutaj, tradycyjne papierosy zawierają całą listę składników chemicznych, które są oceniane zarówno przez lekarzy, jak i naukowców jako szkodliwe, a e-papierosy mają niektóre z tych samych substancji chemicznych. Nikotyna jest jedną z substancji chemicznych znajdujących się zarówno w tradycyjnych papierosach tytoniowych, jak i w e-papierosach. Jest wysoce uzależniająca i szkodliwa dla naszych kości.

 

Analiza FDA dotycząca e-papierosów, przeprowadzona w 2009 roku stwierdziła, że papieros elektroniczny zawiera wykrywalne poziomy znanych substancji rakotwórczych i toksycznych chemikaliów, na które mogą być narażeni użytkownicy. Na przykład we wkładach e-papierosów sprzedawanych pod nazwą wolne od tytoniu FDA wykryła glikol dietylenowy (toksyczny związek znajdujący się w środkach przeciwko zamarzaniu), specyficzną dla tytoniu nitrozoaminę, która jest rakotwórcza dla ludzi i inne toksyczne zanieczyszczenia specyficzne dla tytoniu. Reakcja organizmu na wiele substancji chemicznych w konwencjonalnym dymie papierosowym powoduje przewlekłe stany zapalne, co w konsekwencji prowadzi do przewlekłych papierosów, takich jak zapalenie oskrzeli, rozedma płuc i choroby serca. E-papierosy zawierają również wiele tych samych substancji toksycznych, więc nie ma powodów, dla których mielibyśmy wierzyć, że będą one znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na te choroby.

Nie ma badań długoterminowych dotyczących pary z e-papierosów, dlatego nie możemy na razie powiedzieć, czy e-papierosy są mniej szkodliwe niż konwencjonalny dym.

 
2015-07-14 13:29
 Oceń wpis
   

 Smaki takie jak żelki misie, wata cukrowa i guma do żucia nie tylko zachęca młodzież do spróbowania e-papierosa, ale może także spowodować przypadkowe zatrucia wśród dzieci. Dlatego jeśli masz małe dzieci, przechowuj e-papierosy, wkłady, kartridże, ładowarkę i inne podobne akcesoria w miejscach niedostępnych dla dzieci. E-papierosy są łatwiejsze w obsłudze dla małych dzieci, ponieważ nie wymagają zapalniczki. Co gorsza płyn zawarty w pojemnikach jest bardziej skoncentrowany, więc może być bardziej wchłanialny przez skórę i łatwiej się go połyka, dlatego jest o wiele bardziej prawdopodobne, że kontakt z e-papierosami może częściej wiązać się z wizytą na pogotowiu niż zjedzenie lub połknięcie przez dzieci zwykłych papierosów. Dlatego bądźmy bardzo ostrożni jeśli mamy małe dzieci.

Różnice między papierosami

Zasadniczą różnicą pomiędzy tradycyjnymi papierosami i e-papierosami jest to, że elektroniczny papieros nie zawiera tytoniu. Jednak należy pamiętać, że nie tylko tytoń powoduje raka. Zgodnie z informacjami podanymi tutaj, tradycyjne papierosy zawierają całą listę składników chemicznych, które są oceniane zarówno przez lekarzy, jak i naukowców jako szkodliwe, a e-papierosy mają niektóre z tych samych substancji chemicznych. Nikotyna jest jedną z substancji chemicznych znajdujących się zarówno w tradycyjnych papierosach tytoniowych, jak i w e-papierosach. Jest wysoce uzależniająca i szkodliwa dla naszych kości.

 

Analiza FDA dotycząca e-papierosów, przeprowadzona w 2009 roku stwierdziła, że papieros elektroniczny zawiera wykrywalne poziomy znanych substancji rakotwórczych i toksycznych chemikaliów, na które mogą być narażeni użytkownicy. Na przykład we wkładach e-papierosów sprzedawanych pod nazwą wolne od tytoniu FDA wykryła glikol dietylenowy (toksyczny związek znajdujący się w środkach przeciwko zamarzaniu), specyficzną dla tytoniu nitrozoaminę, która jest rakotwórcza dla ludzi i inne toksyczne zanieczyszczenia specyficzne dla tytoniu. Reakcja organizmu na wiele substancji chemicznych w konwencjonalnym dymie papierosowym powoduje przewlekłe stany zapalne, co w konsekwencji prowadzi do przewlekłych papierosów, takich jak zapalenie oskrzeli, rozedma płuc i choroby serca. E-papierosy zawierają również wiele tych samych substancji toksycznych, więc nie ma powodów, dla których mielibyśmy wierzyć, że będą one znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na te choroby.

Nie ma badań długoterminowych dotyczących pary z e-papierosów, dlatego nie możemy na razie powiedzieć, czy e-papierosy są mniej szkodliwe niż konwencjonalny dym.

 
2015-06-24 13:16
 Oceń wpis
   

 Całkowite zaprzestanie tytoniu jest najlepszym wynikiem dla palaczy. Jednak silne właściwości uzależniające nikotyny i rytualne zachowanie palenia może stworzyć ogromną przeszkodą, nawet dla osób z silnym pragnieniem, aby skończyć z tym zgubnym nałogiem. Do niedawna palacze mieli jedną z dwóch następujących alternatyw: albo rzucić albo cierpieć z powodu szkodliwych efektów ciągłego palenia. Ten ponury scenariusz przyczynił się do prawie 6 mln zgonów rocznie i przewidywanej liczby ofiar śmiertelnych około 1 mld do XXI-wieku (Światowa Organizacja Zdrowia, 2013). Ale trzeci wybór obejmujący zastosowanie alternatywnych i o wiele bezpieczniejszych źródeł nikotyny, celem zmniejszenia chorób związanych z paleniem jest już na szczęście dostępny. Są to oczywiście e-papierosy. 

Jak działa e-papieros nowego typu?
Papieros elektroniczny jest najnowszym i najbardziej obiecującym produktem dla palaczy. Zwykle elektroniczne papierosy są elektrycznie napędzanymi urządzeniami, składającymi się z części bateryjnej (zwykle bateria litowa), rozpylacza cieczy, która przechowywana jest w postaci aerozolu. Wykorzystuje się tutaj energię i generowanie ciepła odpornego na otaczający knot. Stosowana ciecz składa się głównie z glikolu propylenowego, gliceryny, wody destylowanej, środków amortyzujących (które mogą być dopuszczone lub nie do stosowania w żywności) i oczywiście nikotyny. Konsumenci (powszechnie nazywani palaczami) mogą wybrać jedną z kilku mocnych cieczy z nikotyną (dostępna jest też oczywiście wersja bez nikotyny). Producenci oferują niezliczoną liczbę smaków. Ten niezwykle bogaty asortyment jest cechą charakteryzującą e-papierosy spośród innych produktów tytoniowych. 
 
Modyfikacje papierosów elektronicznych
 
Warto pamiętać, że urządzenia pierwszej generacji zazwyczaj naśladowały wielkością i wyglądem zwykłe papierosy. E-papierosy składały się z małych baterii i kartomizerów litu (tj nabojów, które były zwykle wstępnie napełnione płynem, który opłukiwał atomizer). Baterie mogą być jednorazowe (używane tylko raz) lub akumulatorami (do wielokrotnego użytku). Papieros elektroniczny drugiej generacji składał się głównie z baterii litowych o większej pojemności i rozpylaczy z możliwością napełnienia ich cieczą (sprzedawane w oddzielnych butelkach). W ostatnich rozpylaczach można łatwo zmienić głowę rozpylającą, a knot (opór), który utrzymuje korpus rozpylacza, zmniejsza w ten sposób koszty operacyjne. Natomiast urządzenia trzeciej generacji (zwane również po angielsku Mods, ze zmianami) składają się z baterii litowych o bardzo dużej pojemności z układami scalonymi, które pozwalają palaczom zmienić napięcie lub prąd (moc) dostarczonych do rozpylacza. Urządzenia te mogą być łączone spokojnie z rozpylaczami albo drugiej generacji albo rozpylaczami, gdzie konsumenci mają możliwość przygotowania własnego ustawienia oporu i knota.
 
2015-05-06 14:10
 Oceń wpis
   

 Polowanie na ciekawe oferty w kontekście e-papierosów to doskonały sposób na to, by znaleźć dobre modele w korzystnej cenie. Dzisiaj e-papierosy są tak popularne, że nawet w Internecie znajdziemy całe mnóstwo dobrze wyposażonych sklepów, w których jest taki asortyment, na jakim nam najbardziej zależy w takim momencie. Można zatem wybrać dla siebie zestawy, pojedyncze modela, ale także liquidy oraz wiele innych akcesoriów i dodatków, dzięki którym będziemy mogli palić i przechowywać swoje urządzenia w komfortowych warunkach. Warto więc zapoznać się z regularna ofertą sklepów online, a także poszukać dla siebie ciekawych promocji, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.

E-papieros w promocyjnej cenie
Atrakcyjne promocje można najszybciej znaleźć właśnie w Internecie, gdzie na bieżąco można śledzić zmieniającą się ofertę. Oprócz tego mamy także specjalne portale, na których będziemy mogli sprawdzić aktualne oferty promocyjne z wielu różnych sklepów.  Godny polecenia sklep to na przykład https://e-papieros.shop.pl/7-e-papierosy Mamy zatem informacje w jednym miejscu i można się przekonać, gdzie akurat dany e-papieros jest dostępny w najbardziej atrakcyjnej cenie. Należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli cieszyć się doskonałymi efektami pod każdym względem. Dzisiaj każdy może poszukać dla siebie takich wspaniałych propozycji, dzięki którym zapewnimy sobie doskonałe zestawy, modele i akcesoria, nie wydając na to zbyt wielkich kwot, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę.
 
Gdzie szukać tanich e-papierosów?
 
Dzisiaj e-palenie jest rzeczywiście bardzo popularne. Mamy zatem do czynienia z wieloma ciekawymi sklepami online, w których znajduje się szeroki wybór asortymentu tego rodzaju. Niektóre modele jednak są dość kosztowne. Jeśli nie chcemy zbyt wiele na to wydawać, to warto poszukać dla siebie ciekawych promocji i obniżek, na jakie można w sieci trafić każdego dnia. Wtedy na pewno upolujemy dla siebie wspaniałe okazje, z jakich będziemy zadowoleni pod każdym względem. Trzeba zatem koniecznie nieco bardziej zainteresować się tym, jakie promocyjne e-papierosy możemy znaleźć dla siebie w sieci. To niepowtarzalna okazja, by zdobyć papieros elektroniczny w bardzo korzystnej cenie.
 
2015-04-03 12:55
 Oceń wpis
   

Coraz więcej młodych osób sięga po e-papierosy. Są one niestety łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Większość sprzedawców nie kontroluje wieku kupujących i nie prowadzi odpowiedniej polityki informacyjnej. Każdego roku przybywa osób uzależnionych od nikotyny.

Promocja e-palenia w internecie

Młodzież najczęściej kupuje papierosy elektroniczne w internecie. W sieciowych sklepach nikt zazwyczaj nie sprawdza wieku kupujących, a wysyłkę można zamówić na dowolny adres w kraju. Ceny zachęcają do wyboru tych urządzeń kosztem tradycyjnych wyrobów nikotynowych. Dodatkowo e-papieros nie pozostawia po sobie żadnego śladu czy zapachu. Młodzież oraz dzieci wykorzystują to do ukrywania swojego nałogu przed rodzicami lub nauczycielami. Pojawia się coraz więcej informacji na temat problemów z e-paleniem w szkołach czy ośrodkach wychowawczych.

Rola sprzedawców

Obecnie nie ma żadnych regulacji prawnych, które pozwoliłyby ukrócić ten proceder. Należy wywierać nacisk na sprzedawcach oraz dystrybutorach. Moim zdaniem powinno się zintensyfikować politykę informacyjną dotyczącą zagrożeń nałogiem nikotynowym. Sprzedawca powinien sprawdzać tożsamość każdej osoby dokonującej zakupu e-papierosów w jego sklepie. Kolejną rzeczą powinno być wprowadzenie bezwzględnego zakazu wykorzystania tego sprzętu w szkołach, stadionach oraz w środkach transportu publicznego. Jedynie takie działania mogą zapobiec rosnącej fali uzależnień od nikotyny.

Papieros elektroniczny to specyficzne urządzenie, które powinno być dostępne wyłącznie dla osób dorosłych. Wbrew zapewnieniom sprzedawców nie jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia i otoczenia. Nie znamy jeszcze szczegółowych badań oraz nie potrafimy określić wpływu e-palenia na zdrowie w przyszłości.

Ważną rolę odgrywają w tym przypadku rodzice. Nie należy akceptować palenia e-papierosów przez swoje pociechy. Należy mieć świadomość, że e-palenie może być równie groźne, co palenie tradycyjnych papierosów.

Podsumowanie i podjęcie stanowczych działań

Podsumowując należy podjąć zdecydowane działania w zakresie:

  • wprowadzenia zakazu e-palenia w szkołach

  • kontroli wieku kupujących w sklepach internetowych

  • usprawnienia polityki informacyjnej państwa oraz jednostek edukacyjnych

  • edukacji rodziców

  • badań nad działaniem e-papierosów

 

Nie można zapominać, że nasze dzieci to przyszłość. Należy chronić je przed zagrożeniami i nie dopuścić by lobby producentów sprzętu wychowało sobie klientów. E-palenie to nie rozrywka, ale poważna sprawa, której nie można lekceważyć. Papieros elektroniczny powinien być dostępny jedynie dla świadomych użytkowników.  

 
1 | 2 |