Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-08-23 12:08
 Oceń wpis
   

 Już gdy twoje dziecko kończy drugi rok życia, a jego ząbki trafiają już na swoje odpowiednie miejsce, zaczynasz pokazywać mu, jak można i powinno się o nie dbać oraz je pielęgnować. Szczególny nacisk kładziesz bez wątpienia na mycie zębów, dlatego wcześnie dajesz swoim pociechom ich pierwszy, praktyczny prezent - nową szczoteczkę do zębów. Wręczanym przez ciebie podarunkiem powinna być dokładnie szczoteczka soniczna, bo ona zadziała na twojego szkraba najlepiej i mu samemu bardzo się spodoba.

Pierwsze kroki ze szczoteczką

Skoro bowiem pierwsze kroki związane z nauką mycia zębów macie już za sobą, wiesz już, że ten rodzaj edukacji ciężko zastosować i wcielić w życie. Chociaż mocno starasz się przekonać swoje dziecko do tego, że w myciu zębów nie ma nic strasznego i że warto czyścić swoje ząbki z rana i wieczorem, nieraz robiąc to razem z nim, dziecko i tak ciągle narzeka i z wielkim oporem bierze do ręki swoją szczoteczkę. Jeśli jednak w jego łazienkowym kubeczku pojawiłaby się dość atrakcyjna i zachwycająca swoim wyglądem szczoteczka, która posiadałaby wszystkie kolory tęczy, dziecko chętniej brałoby ją samo do rąk i wkładało do swojej buzi.

Dziecięca szczoteczka soniczna tak właśnie została zaprojektowana, by maluchy od razu się nią interesowały, a w sklepach nawet namawiały rodziców do jej zakupu. Jej budowę znajdziesz na stronie szczoteczka-soniczna.edu.pl Prawdopodobnie gdyby zrobiło to i twoje dziecko, od razu byś mu odmówił, wiedząc, że nie wolno zgadzać się na wszystko to, czego wymagają własne pociechy. W tym przypadku maluch miałby jednak rację, bo nawet jeśli za dziecięcą szczoteczkę zapłacisz odrobinę więcej niż za tą normalną, upewnisz się, że twoje dziecko będzie z niej korzystać, tym bardziej że samo ją dla siebie wybierze.

Mycie zębów to zabawa
Nie musisz już stosować żadnych trików nakłaniających dzieci do dbania o zęby, skoro dziecięca szczoteczka soniczna zastąpi ci wszystkie z nich. Jeśli będzie kolorowa, wielobarwna, poręczna i przyjemna w dotyku, maluch zacznie aż rwać się do mycia zębów i zawsze ci o nim sam przypomni. Ty pomożesz mu tym samym zadbać o jego własną higienę.
 
2017-02-14 16:58
 Oceń wpis
   

 Ludzie dalej inwestują w różnorodne wyroby tytoniowe, bo są od nich po prostu uzależnieni. Czasem nawet nie chcą rezygnować ze swojego nawyku, dlatego pragną jedynie znaleźć sklepy, które zaproponują im wysoko jakościowe tytonie, elektroniczne papierosy pozwalające na e-palenie oraz papierosy pochodzące z różnych stron świata. Na szczęście rynek tytoniowy dalej kwitnie i zapewnia klientom mnóstwo, fantastycznych produktów. Wystarczy więc tylko znaleźć sklepy, które właśnie takie towary mają w swoim asortymencie.

Jak palenie nas niszczy?

Tradycyjne papierosy można już dostać dosłownie wszędzie. Po nie wystarczy udać się do pobliskiego kiosku, sklepu spożywczego, sieciowego marketu lub na stację benzynową. W takich miejscach nie znajdzie się jednak bardziej specjalistycznych produktów, a to one interesują amatorów palenia. Po nie trzeba się więc udać do punktów, które zajmują się wyłącznie sprzedażą wyrobów tytoniowych. Najczęściej działają one w ogromnych galeriach handlowych bądź pasażach i są umieszczane na "wysepkach". Proponują klientom oryginalne tytonie o niepowtarzalnych smakach, fajki wodne, melasę oraz inne wyroby.

Wybór zdrowia

Można w nich znaleźć nawet elektroniczne papierosy, dzięki którym e-palenie staje się całkowicie możliwe. Niestety, takie punkty mają jednak swoją wadę, a jest nią wysoka cena, którą nakładają na swój asortyment. Chcąc więc zaoszczędzić, trzeba zrezygnować z zakupów w tych miejscach, a zainteresować się bardziej ofertami sklepów internetowych. Nie od dziś wiadomo, że dzięki sieci można natrafić na atrakcyjne okazje, czyli na wyroby tytoniowe dostępne w korzystnych cenach. Wystarczy tylko zajrzeć na strony internetowych sklepów, które zajmują się sprzedażą takich produktów.

Palacze mają więc mnóstwo miejsc do dyspozycji, w których zrobią dla siebie udane zakupy. W specjalistycznych punktach znajdą dosłownie wszystko, począwszy od tytoniów pochodzących z różnych stron świata, kończąc na elektronicznych fajkach. Sklepy te działają zarówno stacjonarnie, jak i w sieci, dlatego można z nich skorzystać na wiele sposobów.
Kategoria: Zdrowie Tagi: zdrowie, palenie, tytoń, papieros
 
2017-01-11 16:49
 Oceń wpis
   

Gdy człowiek jest szczęśliwy, od razu zaczyna się uśmiechać i pragnie dzielić się swoim znakomitym nastrojem z innymi ludźmi. Przestaje to jednak robić, jeśli wie, że jego zęby nie są w najlepszej formie i tylko zaszkodzą jego ogólnej prezencji. Na szczęście problem niebiałych zębów jest tak powszechny i często spotykany, że stomatolodzy, naukowcy, a nawet niektóre firmy postanowili z nim zawalczyć. Od tej pory wybielanie zębów nie musi odbywać się w gabinetach medycyny estetycznej, bo można je przeprowadzić w domowym zaciszu, korzystają z ogólnodostępnych preparatów, które wcale nie kosztują dużo. A jak one działają?

Jak działają środki wybielające zęby?

wybielanieDo tych najpopularniejszych zaliczają się wybielające pasty, które dostać można nawet w supermarketach za cenę kilku złotych. Niektórzy jednak niepoprawnie z nich korzystają, sięgając tylko po nie i jedynie zmniejszając ich efektywność oraz osłabiając swoje zęby. By taka pasta działała prawidłowo i bezpiecznie, należy stosować ją zamienne z mniej agresywnym środkiem o delikatniejszych właściwościach, by zabieg był bezpieczny. Bezpieczne są także kuracje paskami wybielającymi, jakie nakleja się na szczękę górną i szczękę dolną, a potem pozostawia na wybranych miejscach na mniej więcej trzydzieści minut. Tutaj znajdziemy opisane najpopularniejsze metody wybielania zębów Zabiegi powinno się powtarzać dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, a w ciągu dnia żuć gumę wybielającą po każdym posiłku. To wybielanie zębów jest już bardziej kosztowne, chociaż jeszcze droższe bywają dwufazowe żele o podobnym działaniu.

Jak działa domowe wybielanie?

Do nich zwykle producent dołącza specjalną nakładkę, jaką wkłada się do pojemnika z żelem, a potem naczepia się nią na dowolne zęby i nosi w ten sposób przez dziesięć minut. Ostatnie, chyba najprostsze rozwiązanie to skorzystanie ze sztyftów wybielających. Zawierają one aktywne środki wybielające, a wystarczy przejechać nimi po wszystkich zębach, robiąc to zaraz przed pójściem do łóżka. Wykonanie zabiegu trwa kilka sekund, a jego efekty widoczne są już po dwóch tygodniach.

 
2016-08-12 13:49
 Oceń wpis
   

 Nasz sposób żywienia wpływa bardzo mocno na cały nasz organizm i całe nasze życie. Wiemy przecież, że jeśli będziemy jeść wyłącznie kaloryczne i tłuste potrawy, szybko przybierzemy na wadze i doprowadzimy się do otyłości lub przynajmniej nadwagi. To, co codziennie spożywamy, wpływa także na stan naszych zębów, więc jeśli na co dzień staramy się o nie dbać, musimy również pilnować swojej diety. Jak więc powinna ona wyglądać?

zdrowe szczotkowanieNa początku zapoznajmy się z produktami, których na pewno nie powinniśmy spożywać, jeśli zależy nam na własnych zębach. Jeśli bowiem nasza dieta będzie bogata w cukier, nawet elektryczna szczoteczka do zębów nie pomoże nam w uniknięciu pewnych dolegliwości. Dentyści alarmują, że to właśnie cukier jest główną przyczyną próchnicy, a czai się on dosłownie wszędzie. Nawet jeśli nie słodzimy herbaty i kawy, i tak możemy go spożywać mimowolnie, sięgając m.in. po przetworzone potrawy. Jeśli więc lubimy gotowe dania, to wybierajmy je uważnie, sprawdzając wcześniej ich skład znajdujący się z tyłu opakowania produktu. Określmy, ile w jedzeniu znajduje się szkodliwego cukru, a jeśli będzie go sporo, odstawmy taki towar z powrotem na półkę. Tak naprawdę cukier nie jest nam do niczego potrzebny, a może nas jedynie uzależniać, dlatego nie warto go w ogóle stosować. Tym sposobem możemy nawet uniknąć ciężkiej próchnicy.

Teraz, skoro wiemy już, jakich produktów nie będzie lubić nasza szczoteczka do zębów ani same zęby, musimy od nowa zacząć komponować swoją dietę. Na pewno zechcemy wtedy dodać do niej owoce, które zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Uważajmy jednak z ich ilością, bo nawet te naturalne owoce zawierają sporo cukrów prostych odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Zamiast nich wybierajmy dla siebie świeże warzywa, które są niskokaloryczne, co oznacza, że możemy jeść je praktycznie do woli. Polubmy się także ze zwykłą wodą, bo jest ona dla nas najlepszym płynem, gdyż wspaniale oczyszcza organizm z toksyn. Pijąc ją regularnie, zapewnimy sobie doskonałe zdrowie.
 
2016-07-15 17:02
 Oceń wpis
   

 Często zastanawiamy się nad tym, jak długo powinniśmy wykonywać poszczególne zabiegi pielęgnacyjne. Czas ich trwania będzie mieć w końcu wpływ na ich efektywność oraz jakość. Nawet tak podstawowe mycie zębów musi trochę trwać, by przyniosło nam dobre i miarodajne rezultaty. Jak długo musimy więc oczyszczać swoje zęby, aby były one zdrowe i piękne?

Czas na mycie zębów
Od lat utrzymuje się przekonanie, że zęby należy myć przez około dwie minuty. Tak mówią lekarze, dentyści, naukowcy i niemalże wszyscy ludzie, którzy dbają o swoje uzębienie. Nawet małe dzieci uczy się tego, by trzymały one swoją szczoteczkę przez dwie minuty. Sprawdźmy więc, czy sami trzymamy się tego czasu, włączając sobie stoper podczas wieczornej higieny. Jeśli okaże się, że szczoteczka elektryczna jest w naszej jamie ustnej wyłącznie przez minutę, powinniśmy to jak najszybciej zmienić. Dużo ciekawostek można sprawdzić na stronie denthelp.pl Musimy w końcu wyrabiać sobie prawidłowe nawyki, które pozwalają nam lepiej dbać o zdrowie. A możemy zrobić to praktycznie w każdym wieku.
 
Od teraz postarajmy się więc myć zęby ze stoperem. Włączmy go, zanim włożymy szczoteczkę do ust i kontrolujmy mijającą ilość czasu. Dopiero po dwóch minutach możemy uznać mycie zębów za skończone i odłożyć szczoteczkę z powrotem do pojemnika. W wielu sklepach dostaniemy nawet specjalnie czasomierze, które odliczają właśnie te dwie minuty potrzebne na dokładne umycie zębów. Sprawdzają się one przede wszystkim u dzieci, które nie wiedzą jeszcze, ile powinna trwać higiena jamy ustnej. Jeśli więc sami jesteśmy rodzicami, wyposażmy swoje pociechy w taki gadżet, a to on ułatwi im przejście przez mycie zębów.
 
Odpowiednia szczoteczka
 
Nawet najlepsza szczoteczka elektryczna może nie działać prawidłowo, jeśli nie będzie się z niej właściwie korzystać. Musimy więc koniecznie nauczyć się tego, jak w prawidłowy sposób oczyszczać swoje zęby. Da się to zrobić, bo wystarczy zacząć kontrolować czas podczas wykonywania tego podstawowego zabiegu. Jeśli będziemy myć swoje zęby codziennie przez przynajmniej dwie minuty, na pewno dentysta nie będzie nas często widywać.