Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-04-06 13:00
 Oceń wpis
   

 Jeśli od lat tkwimy w nikotynowym nałogu, na pewno już wielokrotnie sami mieliśmy do czynienia z rzucaniem palenia. Próbowaliśmy odstawić nikotynę milion razy, jednak zawsze kończyło się to ogromnym niepowodzeniem. Jeśli teraz zamierzamy w końcu postawić na rzucanie palenia, na pewno obawiamy się tego, że inne osoby w naszym otoczeniu będą nas kusić na każdym kroku. Na szczęście nawet przebywając w takim towarzystwie, można pokonać uzależnienie. Jak więc to zrobimy?

Czy masz silną wolę?

palenie na codzienNa pewno powinniśmy zacząć pracować nad swoją silną wolą. To ona wpływa na to, czy jesteśmy podatni na pewne uzależnienia, czy w ogóle nas one nie przyciągają. Musimy sami sobie odmawiać różnych rzeczy, jeśli rzeczywiście nie chcemy po nie sięgać. Musimy również nauczyć się odmawiać innym osobom, bo one zawsze będą nas kusić. Nie zmienimy całego świata od razu, dlatego jeśli my zaczniemy rzucać palenie, nie oczekujmy tego, że inni ludzie pójdą naszym śladem. Tak się nie stanie, więc na okrągło będziemy spotykać na drodze ludzi wypuszczających dym nikotynowy, który tak mocno zacznie nas kusić. Wtedy właśnie okaże się, czy rzeczywiście mamy silną wolę, czy może tylko tak się nam wydaje.

Praca nad charakterem

Oczywiście możemy nad nią nieustannie pracować, by była ona mocniejsza i by ostatecznie pozwoliła nam ona na pełne rzucanie palenia. Porozmawiajmy również ze swoimi bliskimi i opowiedzmy im o tym, że chcemy zerwać z nałogiem, a oni na pewno nam w tym pomogą. Poprośmy znajomych, by ci nie palili w naszym towarzystwie i by nie częstowali nas wyrobami tytoniowymi. Przez pierwsze tygodnie możemy unikać imprez i miejsc, w których dotychczas paliliśmy. Szybciej wprowadzimy wtedy trwałe zmiany do swojego życia.

Nawet wśród osób palących można spokojnie nie palić i trzymać się swoich nowych postanowień. Oczywiście trzeba mieć wtedy silną wolę, by oprzeć się wszelkim pokusom, jednak nawet tego można się spokojnie nauczyć. Na pewno warto to zrobić, by poczuć, jak wygląda prawdziwe życie, w którym nie ma miejsca na papierosy i nikotynę.
Kategoria: Społeczeństwo Tagi: praca, życie, nałóg
 
2016-01-11 12:04
 Oceń wpis
   

 Od kilku lat głównym tematem wszystkich waperów są regulacje które chce na nas nałożyć rząd i unia europejska. Przeważnie skupiamy się na tych wszystkich najgorszy aspektach i o tym co stracimy, nigdy nie mówimy o tym, że coś może być lepiej, ten temat jak każdy ma swoje wady i zalety. E-papieros może być już niedługo całkiem innym urządzeniem niż jest obecnie.

Na czym stracą użytkownicy e-papierosów?

Każdy wie, że e-papieros będzie podlegał od maja tego roku nowym przepisom. Skoro jesteśmy Polakami to w naszej naturze jest narzekanie, więc oczywiście na pierwszym miejscu skupimy się na wszystkich wadach które wynikają z regulacji które będą nałożone na elektryczne papierosy. Przede wszystkim największą przesadą mają być regulacje w sprawie sprzętu i to, że mają być problemy z dostępem do niego, zakaz sprowadzania go z innych krajów jest wręcz absurdalny i ja osobiście czuję się traktowany jak jakiś narkoman. E-papierosy zmienią swój wygląd oraz zapewne charakter. Drugą największą wadą będzie wzrost ceny spowodowany przez akcyzę, jednak liquidy już dziś potrafią kosztować nawet do 20 złotych za 10 mililitrową butlkę, więc szanujące się firmy będą musiały obniżyć swoje ceny. Pojawiały się również głosy o tym, że płyny nikotynowe mają trafić na listkę zakazanych substancji i nie będzie można używać clearomizerów z możliwością napełnienia, aczkolwiek w takim wypadku ograniczało by to już naszą wolność i łamało prawa człowieka (chociaż już w naszym kraju od dawna jest ta ustawa naginana). Pamiętajmy, że nie mogą nam zakazać clearomizerów i ich opodatkować, tak samo jak nie mogą wprowadzić zakazu sprowadzania ich z innych krajów, to tak samo jakby zabronili posiadania bongo, ponieważ służy do palenia marihuany która jest w naszym kraju nielegalna. Mimo wszystko e-papierosy zapewne podrożeją i będą niedostępne w internecie.

Dobry e-papieros?

Wbrew pozorom istnieje również druga strona medalu, ponieważ nawet tak ciężki temat może mieć jakieś swoje pozytywne aspekty. Przede wszystkim będzie dużo większa kontrola nad tym kto będzie korzystał z elektronicznych papierosów, więc dzieci będą miały utrudniony dostęp do liquidów, a przecież bez nich nie będą mogły wapować, chyba każdy widział już na youtube i facebook'u filmiki osób chwalących się swoimi chmurkami, którzy na nawet poniżej 16 roku życia. Drugą dużą zaletą będą większe regulacje przy produkcji sprzętu i płynu, więc waperzy będą mieli pewność, że ich płyny do e-papierosów nie są mieszane i produkowane gdzieś w piwnicy u szwagra i nie zatrują się swoimi ulubionymi liquidami.

 

 
2013-04-07 17:30
 Oceń wpis
   

E-papieros to niezwykle uniwersalny wynalazek. Można go śmiało polecić różnego rodzaju osobom. Jego niezwykłe właściwości oraz możliwości są jednymi z największych przyczyn sukcesu tego produktu. Warto zauważyć, że grono potencjalnych odbiorców elektronicznego papierosa stale rośnie.

 

Nieśmiałe początki

Tradycyjne papierosy nie mają najlepszej prasy. Palenie starają się wybić z głowy praktycznie wszystkie media oraz państwowe instytucje. Powstaje coraz więcej kampanii zachęcających do rzucania nałogu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. E-papieros doskonale wpisuje się w zachodzące przemiany społeczne. Palenie elektroniczne to całkiem inna bajka. Pomimo tego większość ludzi nie jest dalej świadoma jego możliwości oraz właściwości. W dalszym ciągu e-palenie jest traktowane tak samo jak palenie popularnego tytoniu. Minie jeszcze sporo czasu kiedy społeczeństwo będzie świadome, że istnieje alternatywna dla papierosów. Dodatkowo o wiele tańsza i zdrowsza.

Grupa docelowa

Elektroniczne papierosy są kierowane do szerokiej grupy osób. Efektywnie mogą korzystać z nich zarówno osoby starające się odstawić tradycyjne papierosy, jak i te, które chciałby zażywać nikotynę w zdrowy i wyważony sposób. Papieros elektroniczny pozwala na wybór stężenia oraz smaku nikotyny w płynie. Podczas e-palenia zachodzą żadne procesy spalania. Z tego powodu do organizmu ludzkiego nie dostają się żadne substancje smoliste. To rozwiązanie idealne dla nałogowych palaczy. Mogą oni rozpocząć rzucanie palenia bez konieczności nagłego odstawienia nikotyny. Dodatkowo zaspokajane są ich wszystkie potrzeby psychiczne oraz fizyczne. To najtrudniejszy moment dla wielu osób. E-papieros pozwala pokonać go bez większych przeszkód.

Proste rozwiązanie

Do obsługi elektronicznego papierosa nie potrzeba jakiś szczególnych umiejętności. Z tego powodu doskonale poradzą sobie z nim młode oraz starsze osoby. Jego wygląd pozwala na bezstresowe korzystanie we wszystkich miejscach publicznych. Nie przyciąga uwagi oraz zapewnia wymaganą dyskrecję. Pozwala to cieszyć się paleniem bez zbędnego stresu i zażenowania. Papierosy elektroniczne są produktem niedrogim. Z tego powodu może sobie na nie pozwolić praktycznie każda osoba. Dobrego e-papierosa kupimy już za około 200 złotych. Warto dodać, że regularne napełnianie go oraz ładowanie wychodzi  o wiele taniej od zakupu tradycyjnych papierosów. To właśnie z tego powodu palenie elektroniczne zdobywa taką popularność.  E-papieros jest praktycznie dla każdego.

 
2013-04-06 21:49
 Oceń wpis
   

Palenie zwyczajnych papierosów jest coraz mniej popularne. Spowodowane jest to kolejnymi regulacjami prawnymi oraz rosnącymi cenami. Dużo osób decyduje się na próbę rzucenia nałogu. Wiele z nich wybiera papierosy elektroniczne. Jak może wyglądać przyszłość tych urządzeń?

                                                                    

Dużo możliwości

Elektroniczne papierosy przebojem wdarły się na rynek. Coraz więcej osób zakupuje lub testuje te urządzenia. Według wielu specjalistów pomagają one rzucić tradycyjne papierosy oraz są praktycznie neutralne dla organizmu człowieka. Ceny produktów nie są drogie, więc e-papierosy znajdują nabywców praktycznie we wszystkich miejscach na świecie. W większości krajów, kwestia elektronicznego palenie nie jest uregulowana żadnymi przepisami. Można je bez przeszkód sprzedawać oraz dowolnie używać we wszystkich miejscach. Sporo kontrowersji budzi właśnie korzystanie z elektronicznych papierosów w miejscach takich jak teatry, muzea czy komunikacja miejska. Problem ten staje się coraz bardziej widoczny. Między innymi z tego powodu e-paleniem coraz bardziej zaczynają się interesować rządy w praktycznie wszystkich krajach.

Interesy najbogatszych

Elektroniczne papierosy są powodem bólu głowy wszystkich największych koncernów tytoniowych. Producenci e-papierosów odbierają im pokaźne zyski oraz ograniczają możliwość wychowywania kolejnych pokoleń palaczy. Jak wiadomo koncerny posiadają silne wpływy w przeróżnych państwach. W tym momencie dochodzimy do drugiej kwestii. W większości krajów, papierosy obłożone są pokaźną akcyzą. Oznacza to przeogromne wpływy do budżetu państwa. Elektroniczne papierosy nie są zaliczane do wyrobów tytoniowych i tym samym nie obowiązuje ich ten podatek. Wiąże się to z dużymi stratami dla państwa oraz możliwością używania elektronicznych papierosów we wszystkich miejscach, nawet tych objętych zakazem palenia.

Możliwe scenariusze

Trudno wyrokować jak może potoczyć się ta historia. Elektroniczne papierosy nie są tak naprawdę nikomu na rękę. Najsmutniejsze we wszystkim jest to, że na wynalazku zyskują wyłącznie użytkownicy. Jak wiadomo nie mają oni żadnego poważnego wpływu na rozwój wydarzeń. Dużo prawdopodobnym jest to, że e-papierosy w przyszłości zostaną obłożone dodatkowymi podatkami. Może zdarzyć się także zmiana w prawie zakazująca bądź ograniczająca możliwość ich używania. Niestety jak w większości przypadków najbardziej poszkodowani będą zwykli użytkownicy i ludzie. Tak niestety wygląda współczesna ekonomia oraz polityka. E-papieros może okazać się jedynie chwilową modą.