Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2016-10-11 14:44
 Oceń wpis
   

 Wszyscy wiemy już, jakie wady mają tradycyjne papierosy. To one nam szkodzą, zaśmiecają nasz organizm, trują go i wywołują u nas różne choroby oraz dolegliwości. Mimo tego często nie potrafimy z nich zrezygnować i w tym momencie powinien nas zainteresować elektroniczny papieros. Jeśli zdecydujemy się właśnie na jego zakup, sporo na tym zyskamy i szybko poczujemy różnice.

Pierwszą zaletą takich urządzeń jest ich cena, która z pewnością nas zainteresuje. Nie lubimy przecież niepotrzebnie wydawać swoich pieniędzy, a przecież robimy to bezustannie, kupując codziennie paczkę papierosów. Dzięki elektronicznym urządzeniom nie musimy już więcej popełniać takiego błędu. Wybierając je, zapłacimy za nie początkowo większą kwotę, jednak taki wydatek przyniesie nam korzyści na długie lata. Podczas nich spokojnie będziemy korzystać z e-papierosa, bo wbrew pozorom to on nie niszczy się, ani nie zużywa zbyt szybko. Pragnąc zaoszczędzić, powinniśmy na pewno po niego sięgnąć i zadbać  o swoje finanse.

Jednakże największą zaletą elektronicznych papierosów jest to, że są one znacznie mniej szkodliwe. Nie wydzielają niemalże żadnych substancji smolistych, a to właśnie one są najbardziej zdradzieckie. Dodatkowo, elektroniczny papieros pozwala nam na kontrolowanie całego procesu palenia. Dzięki tym urządzeniom sami możemy zdecydować o tym, jak wysokie ma być stężenie nikotyny. Możemy więc stosować ją w minimalnych dawkach i regularnie je zmniejszać, aby dojść do momentu, w którym nasz papieros nie będzie zawierać żadnej nikotyny. Wtedy możemy już spokojnie po niego sięgać i mieć pewność, że nie wywoła on u nas żadnych konsekwencji zdrowotnych. A na własnym zdrowiu powinno nam zależeć najbardziej.

Palenie nie zawsze musi mieć więc wyłącznie same wady. Wystarczy, że przerzucimy się na to elektroniczne, a szybko zauważymy pozytywne zmiany w swoim życiu. Będziemy zdrowsi, piękniejsi i radośniejsi, a nasz portfel również nam za to podziękuje. Odstawmy więc tradycyjne papierosy i postarajmy się sięgnąć po te elektroniczne.

 
2015-12-08 16:10
 Oceń wpis
   

Nałogowi palacze tytoniu umierają młodziej i borykają się z wieloma chorobami układu oddechowego i nie tylko. Aby pozbyć się nałogu po wielu latach trwania w nim konieczne jest ogromne poświęcenie i jeszcze większa determinacja by wygrać z głodem nikotynowym, ale z racji tego, że nikotyna uzależnia fizycznie czasami reakcje naszego organizmu są na tyle silne, że koniec końców i tak sięgamy po papierosa. Doskonałym rozwiązaniem w drodze do sukcesu jest skorzystanie z mody, która weszła do Polski w roku 2010 i oczywiście chodzi tutaj o e-papierosy. "Waperzy" (osoby palące e-papierosy) potwierdzają, że znacznie pomaga to w wyjściu z nałogu, a co najważniejsze e-papierosy są od 10 do 450 zdrowsze niż standardowe "trujące pałeczki".

Korzyści dla e-palaczy

e-papierosyKorzyści z przejścia na e-palenie jest wiele, a przede wszystkim w aspektach zdrowotnych ponieważ bycie e-palaczem nie wiąże się z wdychaniem wielu szkodliwych i rakotwórczych substancji jak w przypadku klasycznego palenia. Gliceryna oraz glikol propylenowy czyli główne składniki pary imitowanej przez e-papierosa są zupełnie zdrowe i nie figurują na żadnej liście substancji szkodliwych. "Waperzy" mają świeższy oddech, nie męczą się z problemem kaszlu palacza i co najważniejsze problem nieprzyjemnego zapachu z ubrań na których osadzony jest dym tytoniowy już dłużej ich nie interesuje. Zadowolonym można być również z tego, że skóra znacznie poprawi swoją kondycję tak samo jak uzębienie oraz paznokcie, a włosy które podczas palenia są suche i zniszczone w bardzo szybkim tempie powrócą do dawnego blasku!

Świadome palenie i zasady

Będąc "waperem" można mieć świadomość tego, że będąc w towarzystwie osób trzecich nic im nie grozi, bo w przypadku e-palenia problem biernego palenia wcale nie występuję więc jesteśmy bardziej przyjaźni dla otoczenia i również środowiska, ponieważ odstawiając papierosy na półkę kończy się zaśmiecanie chodników i parków niedopałkami i pustymi paczkami po fajkach. E-palenie nie dość, że jest zdrowsze to jeszcze oszczędne ponieważ koszt miesięcznego korzystania z elektronicznego papierosa wynosi około 300zł (wliczając w to sam przyrząd), a w przypadku klasycznego palenia 600zł więc różnica zauważalna jest gołym okiem szczególnie na przestrzeni miesięcy. E-palenie to doskonałe rozwiazązanie jako metoda wspomagająca rzucanie palenia, ale nawet najlepsze metody nie są skuteczne gdy brakuje determinacji i konsekwencji w postawionych sobie celach. W tym trudnym okresie warto poprosić o pomoc znajomych, a najlepiej tych, którzy z paleniem nie mają nic wspólnego.

 
2015-11-09 12:58
 Oceń wpis
   

 Z autopsji wiem, że palenie tytoniu, a już szczególnie te nałogowe przyprawia o ból głowy dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ gdy spali się za dużo papierosów faktycznie zaczyna boleć głowa i możliwe są zawroty, a w przenośni dlatego, że rzucenie palenia to nie lada wyzwanie dla osoby która dziennie potrzebuje od 15 do 20 papierosów by "zaspokoić" swój organizm. Wiele osób decyduje się na e-papierosy, które rzekomo ułatwiają rzucenie tradycyjnego palenia choć w tym temacie jest kilka wątpliwości i skutków ubocznych. Po pierwsze pozybwanie się niezdrowego nawyku palenia wyjdzie dopiero wtedy, gdy odpowiednie nastawienie wkradnie się w umysł palacza i będzie tego bardzo chciał.

Dlaczego e-palenie jest wygodne?

E-palenie jest wygodne i można praktykować je w pomieszczeniach w towarzystwie osób trzecich, ponieważ dzięki badaniom przeprowadzonym przez wielu lekarzy wiadomo, że szkodliwość biernego palenia w przypadku pary wytwarzanej przez e-papierosy jest praktycznie zerowa, a praktycznie dlatego że wszystkie toksyczne związki, które mogłyby zaszkodzić są w samej chmurce, a nie parze wydychanej przez osobę palącą. "Waperzy" czyli osoby zaciągające się "smakową parą" żyją w błędnym przekonaniu, że e-palenie nie uzależnia. Zawarta w liquidach nikotyna jest substancją uzależniającą i może faktycznie wejście w nałóg nie występuje od razu, ale po kilku miesiącach ciągłego e-palenia możliwe jest zafundowanie sobie nowego nałogu. Każdy palacz tytoniu, który chce rzucić palenie powinien zdać sobie sprawę z faktu, że e-papieros to środek wspomagający rzucanie palenia, a nie zastępnik który zostanie już na zawsze.

Zabawy dymem z e-papierosa

Dzięki temu, że imituje proces tradycyjnego palenia, a wiele osób palących po prostu lubi "bawić się dymem" to nowy towarzysz jest praktycznie ciągle rozchwytywany. Gdy priorytetem jest pozbycie się nałogu nikotynowego i samokontrola nie jest sztuką dobrze przez nas wyszkoloną dobrym posunięciem będzie umówienie się na wizytę u lekarza, który wybierze inne środki wspomagające rzucanie palenia takie jak plastry lub gumy, które są coraz bardziej skuteczne i co najważniejsze mniej szkodliwe niż e-papierosy! Mimo wszystko złota metoda rzucenia palenia nie istnieje i jeśli sami odpowiednio się do tego nie nastawimy i nie zyskamy potrzebnej motywacji to wszystko skończy się fiaskiem. Elektroniczny papieros jest dobry na początkowy okres odstawienia tradycyjnych fajek dlatego, że w pierwszy miesiąc głód nikotynowy jest największy i później leci już "z górki". Powodzenia w rzucaniu palenia! 

 
2015-09-09 12:52
 Oceń wpis
   

 E-papieros jest małym ręcznym urządzeniem o takim samym rozmiarze jak papieros. Stosowany jako system dostarczania nikotyny. Niektóre e-papierosy mogą wyglądać jak zwykłe papierosy, podczas gdy inne są przeznaczone dla zupełnie innych użytkowników. Takie e-papierosy można bowiem modyfikować i są one określane jako AVP lub mody. Papierosy elektroniczne są zasilane na baterię, która z kolei podgrzewa zwój. Cewka następnie nagrzewa liquid lub płyn zawierający nikotynę, która następnie zamienia się w parę, którą wydychamy. Wytwarzana para różni się w zależności od danego modelu, ale nie jest ona tak niebezpieczna jak dym tytoniowy wytwarzany przez zwykły papieros tytoniowy.

Pierwsi producenci e-papierosów

Większość producentów e-papierosów zapewnia szeroką gamę różnych smaków liquidu lub płynów, począwszy od takich jak guma balonowa do mentolu. E-papierosy jakie znamy, po raz pierwszy zostały wyprodukowane w Chinach w 2003 roku. W 2007 roku elektroniczny papieros pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Przemysł ten przyniósł do tej pory już wiele miliardów dolarów. Niektórzy eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych 10 lat e-papierosy przewyższą popularnością zwykłe papierosy tytoniowe. Mając to na uwadze, duże firmy tytoniowe zaczęły inwestować miliony w zakup i tworzenie własnych elektronicznych papierosów. Jednak rozwój elektronicznych papierosów został niedawno zatrzymany. W niektórych krajach wprowadzono nawet konkretne zakazy i ograniczenia.

Przeciwnicy elektronicznego palenia

Przeciwnicy e-papierosów twierdzą, że nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań na temat tych produktów. Z powodu braku badań stwierdzających długoterminowe skutki stosowania elektronicznych papierosów, e-papieros budzi spore wątpliwości. Pomimo tego wielu palaczy, w tym ja, zwracają się ku elektronicznych papierosów jako sposób na rzucenie palenia. Wielu e-palaczy zgodzi się, że e-palenie to fantastyczny sposób na rzucenie zwykłych papierosów tytoniowych. Należy pamiętać, że e-papierosy składają się z trzech podstawowych części: ustnika, atomizera i baterii. Najczęściej używanym e-papierosem jest elektroniczny papieros mini, który przypomina wyglądem i kształtem prawdziwy papieros. Ustnik określany jest jako nabój, który posiada aromatyzowany liquid. Każdy papieros elektroniczny posiada też atomizer, czyli element grzewczy, który podgrzewa liquidy, która następnie zamienia się w parę, którą wydychamy. Natomiast bateria jest największą częścią konfiguracji każdego elektronicznego papierosa, gdzie akumulator litowo-jonowy oraz inne elementy elektroniczne, zasilają papieros elektroniczny.


 
2015-08-05 13:44
 Oceń wpis
   

 Przede wszystkim na uwagę zwraca dodatkowa opcja, 24 mg nikotyny dla najbardziej intensywnych palaczy. Ponadto e-papierosy V2 charakteryzują się pełnymi, gęstymi oparami, realistycznym uczuciem pieczenia gardła, jakością konstrukcji, głębią smaku, żywotnością baterii i gamą akcesoriów. Być może istnieje jakiś element innej firmy, który przypadnie do gustu. Na przykład Greensmoke jest godną uwagi alternatywą dla V2. E-papierosy V2 ukierunkowane są na palaczy, którzy chcą przejść na e-palenie. Seria EX stara się wypełnić lukę między pierwszą generacją a urządzeniami w stylu eGo.

Nowy styl e-papierosów

e-papierosTakie e-papierosy nadają się idealnie dla zaawansowanych palaczy, a jednocześnie są proste w obsłudze. Może to oznaczać, że baterie EX są jednymi z najlepszych dostępnych opcji. Takie e-papierosy są podobne są do zwykłych papierosów tytoniowych, ale tylko wtedy, gdy już udało się poprawić standardową linię produktów. Zupełnie nowy akumulator ma pojemność 280 mAh i pracuje na 4,2 woltów. Jest czuły, dobrze zbudowany i przeznaczony do bardzo długotrwałego stosowania, ze  względu na jego wielkość. Jednak trzeba powiedzieć, że długa bateria V2 ma większą pojemność 350 mAh i EX naprawdę nie oferuje większej poprawy w stosunku do standardowej baterii długości 250 mAh. Bateria EX posiada też pięć małych wskaźników poziomu naładowania. Jest to miła opcja, ale bateria z serii EX jest droższa niż dłuższa bateria, więc może nie być to najlepsze rozwiązanie, jeśli wytrzymałość baterii jest dla Ciebie naprawdę ważna. Jakość produktów V2 jest niezmiernie wysoka. Firma projektuje swoje e-papierosy w Kalifornii i na Florydzie, a każdy element przechodzi rygorystyczne protokoły badań przed skierowaniem na sprzedaż. Każdy zakład montażowy musi spełniać wysokie standardy, dzięki temu możesz być pewny wysokiej klasy każdego e-papierosa.

Jakość elektronicznego palenia

Wszystkie elementy pasują ciasno do siebie i działają idealnie. Baterię można wygodnie ładować. Niezwykle ważną zaletą są wysokiej jakości dodatki. Dodatkową cechą jest raport badania partii, który jest dostępny za darmo na kartridżach i e-cieczach. V2 przeprowadzają testy chemiczne wszystkich swoich e-płynów w ramach kontroli jakości, a później możesz po prostu wprowadzić numer partii i swój adres mailowy, aby uzyskać dostęp do darmowego PDF. Zapewnia on wszystkie szczegóły i niuanse, ale sam fakt, że ta usługa jest oferowana, pokazuje, że są dumni z jakości swojej oferty i nie jesteś narażony na złe wyniki. V2 e-papierosy oferują dożywotnią gwarancją, ale są pewne ograniczenia w celu zapobieżenia nadużyciom systemu. Obejmuje bowiem tylko pięć wymian, co nie jest idealne, ale  znikoma szansa, że faktycznie otrzymasz ciąg kolejnych sześciu wadliwych jednostek.

 
2013-04-07 16:57
 Oceń wpis
   

Tradycyjne papierosy stają się coraz mniej popularne. Są drogie, niezdrowe i nie można ich palić w wielu miejscach. Jak wygląda obsługa elektronicznego papierosa? To proste urządzenie dla każdego.

Niepotrzebne obawy

Przez długi czas paliłem tradycyjne papierosy. Zabierałem je ze sobą praktycznie wszędzie. Korzystałem z nich w pracy, na przyjęciach, spotkaniach towarzyskich oraz w szkole. Krótka chwila na papierosa pozwalała mi odpocząć od wykonywanego zajęcia i zebrać wszystkie myśli. Nie wyobrażałem sobie jak e-papieros może je zastąpić. Elektroniczne palenie jest przecież całkiem inne. Myślałem tak jedynie do pewnego czasu. Postanowiłem zakupić odpowiedni zestaw i spróbować przestawić się na e-papierosy. Przed zakupem poszukałem wszystkich niezbędnych informacji na ich temat w Internecie oraz wypytałem zaprzyjaźnionych e-palaczy. Nie będę ukrywał, że elektroniczne palenie ma dużo zalet. Największe z nich to mniejsze wydatki oraz pozytywny wpływ na zdrowie.

Pierwszy e-papieros

Mój pierwszy e-papieros to model ze średniego przedziału cenowego. Zakupiłem go poprzez Internet. Przed zakupem odwiedziłem wiele punktów stacjonarnych zajmujących się ich sprzedażą. Pozwoliło mi to sprawdzić czy urządzenia będzie dopowiadało moim potrzebom i preferencjom. Nauka obsługi elektronicznego papierosa jest bardzo prosta i zajmuje niewiele czasu. Już po kilku godzinach można w pełni opanować urządzenie tak, by cieszyć się pełnią smaku oraz poprawnym działaniem e-papierosa. Na sam początek wybrałem malinowy smak płynu z nikotyną. Było to ciekawa odmiana dla zwykłych papierosów. Od tego momentu postanowiłem palić już tylko elektronicznie. Nie żałuje tego wyboru i polecam go wszystkim znajomym.

Wygoda i przyjemność

Mój dzień z e-papierosem zaczyna się od naładowania baterii. Trwa to trochę krócej od naładowania telefonu komórkowego. Oczywiście posiadam drugi, zapasowy akumulatorek, którego używam w międzyczasie. Elektroniczny papieros jest niewiele większy od tradycyjnego odpowiednika. Można zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie. Przechowuje go w specjalnym futerale, który otrzymałem wraz z zakupionym na samym początku zestawem. Jedna, w pełni naładowana bateria wystarcza mi na około dwa dni intensywnego użytkowania. Nie muszę dodawać, że mogę palić praktycznie wszędzie. Nie tracę czasu na szukanie wyznaczonego miejsca do palenia lub chować się. Papieros elektroniczny nie podlega przecież ustanowionym zakazom. Nie potrafiłbym przestawić  się znowu na analogowe palenia. E-papieros jest zbyt wygodny.

 
2013-04-06 20:18
 Oceń wpis
   

Zakup urządzenia dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości nie jest prosta. Coraz większy wybór oraz nachalna reklama producentów nie ułatwiają zadania. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać model odpowiadający wszystkim naszym preferencjom.  Jak i gdzie szukać?

                                                                   Nie trać czasu

Poszukiwania e-papierosa najłatwiej rozpocząć w Internecie. Nie oznacza to wcale, że to będzie najlepsze rozwiązanie. W sieci działa wiele sklepów oraz bezpośrednich producentów i dystrybutorów. Możemy również znaleźć wiele ofert sprzedaży papierosów elektronicznych na popularnych serwisach aukcyjnych. Przed rozpoczęciem jakich kol wiek działań powinniśmy przemyśleć nasze potrzeby i możliwości. Warto poświęcić chwilę i po prostu się zastanowić. Musimy pamiętać, że e-papieros to wydatek około 200 złotych. Szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedzenie na parę pytań: gdzie?, jak?, kiedy?, ile? Pozwoli to zawęzić poszukiwania i skupić się na najważniejszych właściwościach poszczególnych modeli elektronicznych papierosów.

Wystrzegaj się promocji

Nie ma co liczyć na fantastyczne okazje i niebywałe obniżki cen. Tego typu e-papierosy to zazwyczaj najgorsze i najtańsze modele. Charakteryzuje je słabe wykonanie, niska wytrzymałość oraz plastikowy wygląd. Szkoda naszych pieniędzy oraz czasu. Z tego względu można odpuścić sobie zakup e-papierosa na którymś z serwisów aukcyjnych. Dominują tam mali, detaliczni sprzedawcy oferujące produkty wspomnianego typu. Dodatkowo w ich przypadku nie mamy pewności, co do gwarancji oraz serwisu urządzeń. Najczęściej kończy się to długim oczekiwaniem na zwrócony towar lub pieniądze.

Polecane miejsca

Najłatwiej będzie nam znaleźć dobre urządzenie w punktach stacjonarnych lub sklepach internetowych. Oferują one zazwyczaj dobre, solidnie wykonane e-papierosy. Możemy je także sprawdzić na miejscu i przekonać się czy odpowiadają nam ich właściwości. Warto szukać opinii w Internecie lub pytać zaprzyjaźnionych e-palaczy. W przypadku tego typu punktów sprzedaży możemy liczyć na opiekę serwisową oraz gwarancję. W Internecie pojawia się coraz więcej różnego rodzaju sklepów, które posiadają swoje punkty naziemne. Mało doświadczeni e-palacze nie powinni mieć problemu ze znalezieniem i wyborem odpowiedniego e-papierosa. Muszę jedynie poświęcić trochę czasu na poszukiwania oraz zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat tego typu urządzeń. Nie można poddawać się po pierwszych niepowodzeniach. Następnym razem na pewno będzie lepiej.

 

 

 
2013-04-06 19:21
 Oceń wpis
   

Wiele osób zadaje sobie pytanie na temat sposobu działania e-papierosa. Urządzenie w dalszym ciągu jest mało znane w naszym kraju. Ludzie przypisują mu większość właściwości takich samych jakie posiadają tradycyjne papierosy. Jak wygląda rzeczywistość?

Prosta budowa

Papieros elektroniczny to proste urządzenie zasilane elektrycznie. Jego budowa pozwala na łatwe przechowywanie oraz przenoszenie. Wielkością i wyglądem przypomina dobrze znane, zwyczajne papierosy lub inne artykuły do palenia. Większość modeli składa się z trzech lub dwóch równie ważnych elementów. E-papieros trzyczęściowy to kartomizer, kartridż oraz bateria. Kartomiezer odpowiada za pogrzanie płynu z nikotyną zawartego w kartridżu. W wyniku tego procesu powstaje mgiełka, którą wdycha e-palący. W kartridżu znajdziemy płyn z nikotyną o dowolnym smaku i stężeniu. Bateria jak łatwo się domyślić, zasila całe urządzenie. Wykorzystany akumulatorek litowo-jonowy pozwala na długą pracę papierosa elektronicznego. Baterię można ładować za pomocą zwyczajnego, domowego gniazdka lub portu USB występującego w większości komputerów. E-papieros dwuczęściowy składa się z baterii oraz kartomizera , który jest połączeniem atomizera oraz kartridża.

Tani czy wytrzymały?

W większości przypadków trudno połączyć ze sobą oba przymiotniki. W przypadku elektronicznych papierosów producentom udała się ta sztuka. Praktycznie wszystkie znane nam modele e-papierosów produkowane są w Chinach. Pomimo tego cechuje je solidność oraz użycie wytrzymałych materiałów. Mowa oczywiście o modelach z odpowiedniego przedziału cenowego. Można znaleźć również bardzo tanie urządzenia. Ich jakość jest zatrważająca. Większość najtańszych papierosów elektronicznych to źle spasowane i wykonane modele. Korzystanie z nich może być bardzo męczące i skutecznie zniechęcić do korzystania z e-papierosów. Warto podczas wyboru odpowiedniego modelu zasięgnąć opinii znajomych e-palaczy lub poszukać informacji na specjalistycznych forach internetowych.

Złoty środek

Producentom e-papierosów udało się stworzyć produkt praktycznie na każdą kieszeń. Dostęp do urządzeń jest bardzo łatwy. Elektroniczne papierosy są proste w obsłudze i codziennej eksploatacji. Można bez przeszkód samemu napełniać  płyn z nikotyną oraz dokonywać szybkiego ładowania baterii. W większości zestawów znajdziemy także instrukcję obsługi, która pomoże nam znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. E-papieros to ciekawy wynalazek, który może zrewolucjonizować świat palenia.