Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-08-23 12:08
 Oceń wpis
   

 Już gdy twoje dziecko kończy drugi rok życia, a jego ząbki trafiają już na swoje odpowiednie miejsce, zaczynasz pokazywać mu, jak można i powinno się o nie dbać oraz je pielęgnować. Szczególny nacisk kładziesz bez wątpienia na mycie zębów, dlatego wcześnie dajesz swoim pociechom ich pierwszy, praktyczny prezent - nową szczoteczkę do zębów. Wręczanym przez ciebie podarunkiem powinna być dokładnie szczoteczka soniczna, bo ona zadziała na twojego szkraba najlepiej i mu samemu bardzo się spodoba.

Pierwsze kroki ze szczoteczką

Skoro bowiem pierwsze kroki związane z nauką mycia zębów macie już za sobą, wiesz już, że ten rodzaj edukacji ciężko zastosować i wcielić w życie. Chociaż mocno starasz się przekonać swoje dziecko do tego, że w myciu zębów nie ma nic strasznego i że warto czyścić swoje ząbki z rana i wieczorem, nieraz robiąc to razem z nim, dziecko i tak ciągle narzeka i z wielkim oporem bierze do ręki swoją szczoteczkę. Jeśli jednak w jego łazienkowym kubeczku pojawiłaby się dość atrakcyjna i zachwycająca swoim wyglądem szczoteczka, która posiadałaby wszystkie kolory tęczy, dziecko chętniej brałoby ją samo do rąk i wkładało do swojej buzi.

Dziecięca szczoteczka soniczna tak właśnie została zaprojektowana, by maluchy od razu się nią interesowały, a w sklepach nawet namawiały rodziców do jej zakupu. Jej budowę znajdziesz na stronie szczoteczka-soniczna.edu.pl Prawdopodobnie gdyby zrobiło to i twoje dziecko, od razu byś mu odmówił, wiedząc, że nie wolno zgadzać się na wszystko to, czego wymagają własne pociechy. W tym przypadku maluch miałby jednak rację, bo nawet jeśli za dziecięcą szczoteczkę zapłacisz odrobinę więcej niż za tą normalną, upewnisz się, że twoje dziecko będzie z niej korzystać, tym bardziej że samo ją dla siebie wybierze.

Mycie zębów to zabawa
Nie musisz już stosować żadnych trików nakłaniających dzieci do dbania o zęby, skoro dziecięca szczoteczka soniczna zastąpi ci wszystkie z nich. Jeśli będzie kolorowa, wielobarwna, poręczna i przyjemna w dotyku, maluch zacznie aż rwać się do mycia zębów i zawsze ci o nim sam przypomni. Ty pomożesz mu tym samym zadbać o jego własną higienę.