Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2017-01-11 16:49
 Oceń wpis
   

Gdy człowiek jest szczęśliwy, od razu zaczyna się uśmiechać i pragnie dzielić się swoim znakomitym nastrojem z innymi ludźmi. Przestaje to jednak robić, jeśli wie, że jego zęby nie są w najlepszej formie i tylko zaszkodzą jego ogólnej prezencji. Na szczęście problem niebiałych zębów jest tak powszechny i często spotykany, że stomatolodzy, naukowcy, a nawet niektóre firmy postanowili z nim zawalczyć. Od tej pory wybielanie zębów nie musi odbywać się w gabinetach medycyny estetycznej, bo można je przeprowadzić w domowym zaciszu, korzystają z ogólnodostępnych preparatów, które wcale nie kosztują dużo. A jak one działają?

Jak działają środki wybielające zęby?

wybielanieDo tych najpopularniejszych zaliczają się wybielające pasty, które dostać można nawet w supermarketach za cenę kilku złotych. Niektórzy jednak niepoprawnie z nich korzystają, sięgając tylko po nie i jedynie zmniejszając ich efektywność oraz osłabiając swoje zęby. By taka pasta działała prawidłowo i bezpiecznie, należy stosować ją zamienne z mniej agresywnym środkiem o delikatniejszych właściwościach, by zabieg był bezpieczny. Bezpieczne są także kuracje paskami wybielającymi, jakie nakleja się na szczękę górną i szczękę dolną, a potem pozostawia na wybranych miejscach na mniej więcej trzydzieści minut. Tutaj znajdziemy opisane najpopularniejsze metody wybielania zębów Zabiegi powinno się powtarzać dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, a w ciągu dnia żuć gumę wybielającą po każdym posiłku. To wybielanie zębów jest już bardziej kosztowne, chociaż jeszcze droższe bywają dwufazowe żele o podobnym działaniu.

Jak działa domowe wybielanie?

Do nich zwykle producent dołącza specjalną nakładkę, jaką wkłada się do pojemnika z żelem, a potem naczepia się nią na dowolne zęby i nosi w ten sposób przez dziesięć minut. Ostatnie, chyba najprostsze rozwiązanie to skorzystanie ze sztyftów wybielających. Zawierają one aktywne środki wybielające, a wystarczy przejechać nimi po wszystkich zębach, robiąc to zaraz przed pójściem do łóżka. Wykonanie zabiegu trwa kilka sekund, a jego efekty widoczne są już po dwóch tygodniach.

 
2017-01-02 17:54
 Oceń wpis
   

 Różne są telefony, dlatego różne bywają także i ich oprogramowania. To one są regularnie tworzone, dlatego te nowsze sprzęty wyposażane są w nowsze oprogramowania i tak stało się z urządzeniami Xiaomi. W nich pojawiło się oprogramowanie zamknięte MIUI, które dokładnie opisuje już całkiem sporo stron internetowych poświęconych technologiom. Czym zatem jest ten system?

Różnice pomiędzy innymi systemami

Jest to oczywiście oprogramowanie zamknięte, które przygotowano dla wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych. Sprawdza się ono zatem nie tylko na standardowych telefonach komórkowych czy smartfonach, bo może być też używane na poręcznych tabletach. Jego producent oparł swoje oprogramowanie na najpopularniejszym systemie operacyjnym, systemie Android, który teraz jest najczęściej spotykany właśnie na smartfonach. Dzięki temu nowoczesne oprogramowanie działa doskonale praktycznie na każdym telefonie, zatem chcąc z niego skorzystać, nie trzeba wcale od razu zmieniać swojego telefonu. MIUI przygotowała dla swoich klientów chińska firma Xiaomi Tech, założona kilka lat temu, która skupia się na produkowaniu telefonów komórkowych (smarfonów) oraz wszelkich dodatków do tych sprzętów. Zaproponowała ona swoim konsumentom zmodyfikowany interfejs, który zresztą wciąż zmienia, wydając aktualizację do swojego oprogramowania każdego piątku.

Warianty systemu

Cały system dostępny jest w dwóch wariantach - global oraz China, przy czym jego druga wersja jest aktualizowana częściej i o wiele szybciej. Dostępna jest jednak wyłącznie w język angielskim i chińskim, dlatego osoby władające innymi językami nie będą mogły z niej skorzystać, a przynajmniej będzie im ciężko to zrobić. Oczywiście firma Xiaomi nie osiada na laurach i dalej stara się tworzyć nowoczesne rozwiązania, by zadowalać swoich klientów i przyciągać do siebie tych nowych. Wszystkim im proponuje udoskonalone telefony posiadające systemy MIUI, które w praktyce działają niesłychanie dobrze. Nowy system operacyjny też jest całkiem funkcjonalny, bo obsługuje się go bardzo intuicyjnie.

Kategoria: Ciekawostki Tagi: telefon, smartfon, xiaomi, miui