Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2016-08-12 13:49
 Oceń wpis
   

 Nasz sposób żywienia wpływa bardzo mocno na cały nasz organizm i całe nasze życie. Wiemy przecież, że jeśli będziemy jeść wyłącznie kaloryczne i tłuste potrawy, szybko przybierzemy na wadze i doprowadzimy się do otyłości lub przynajmniej nadwagi. To, co codziennie spożywamy, wpływa także na stan naszych zębów, więc jeśli na co dzień staramy się o nie dbać, musimy również pilnować swojej diety. Jak więc powinna ona wyglądać?

zdrowe szczotkowanieNa początku zapoznajmy się z produktami, których na pewno nie powinniśmy spożywać, jeśli zależy nam na własnych zębach. Jeśli bowiem nasza dieta będzie bogata w cukier, nawet elektryczna szczoteczka do zębów nie pomoże nam w uniknięciu pewnych dolegliwości. Dentyści alarmują, że to właśnie cukier jest główną przyczyną próchnicy, a czai się on dosłownie wszędzie. Nawet jeśli nie słodzimy herbaty i kawy, i tak możemy go spożywać mimowolnie, sięgając m.in. po przetworzone potrawy. Jeśli więc lubimy gotowe dania, to wybierajmy je uważnie, sprawdzając wcześniej ich skład znajdujący się z tyłu opakowania produktu. Określmy, ile w jedzeniu znajduje się szkodliwego cukru, a jeśli będzie go sporo, odstawmy taki towar z powrotem na półkę. Tak naprawdę cukier nie jest nam do niczego potrzebny, a może nas jedynie uzależniać, dlatego nie warto go w ogóle stosować. Tym sposobem możemy nawet uniknąć ciężkiej próchnicy.

Teraz, skoro wiemy już, jakich produktów nie będzie lubić nasza szczoteczka do zębów ani same zęby, musimy od nowa zacząć komponować swoją dietę. Na pewno zechcemy wtedy dodać do niej owoce, które zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Uważajmy jednak z ich ilością, bo nawet te naturalne owoce zawierają sporo cukrów prostych odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Zamiast nich wybierajmy dla siebie świeże warzywa, które są niskokaloryczne, co oznacza, że możemy jeść je praktycznie do woli. Polubmy się także ze zwykłą wodą, bo jest ona dla nas najlepszym płynem, gdyż wspaniale oczyszcza organizm z toksyn. Pijąc ją regularnie, zapewnimy sobie doskonałe zdrowie.