Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2016-07-15 17:02
 Oceń wpis
   

 Często zastanawiamy się nad tym, jak długo powinniśmy wykonywać poszczególne zabiegi pielęgnacyjne. Czas ich trwania będzie mieć w końcu wpływ na ich efektywność oraz jakość. Nawet tak podstawowe mycie zębów musi trochę trwać, by przyniosło nam dobre i miarodajne rezultaty. Jak długo musimy więc oczyszczać swoje zęby, aby były one zdrowe i piękne?

Czas na mycie zębów
Od lat utrzymuje się przekonanie, że zęby należy myć przez około dwie minuty. Tak mówią lekarze, dentyści, naukowcy i niemalże wszyscy ludzie, którzy dbają o swoje uzębienie. Nawet małe dzieci uczy się tego, by trzymały one swoją szczoteczkę przez dwie minuty. Sprawdźmy więc, czy sami trzymamy się tego czasu, włączając sobie stoper podczas wieczornej higieny. Jeśli okaże się, że szczoteczka elektryczna jest w naszej jamie ustnej wyłącznie przez minutę, powinniśmy to jak najszybciej zmienić. Dużo ciekawostek można sprawdzić na stronie denthelp.pl Musimy w końcu wyrabiać sobie prawidłowe nawyki, które pozwalają nam lepiej dbać o zdrowie. A możemy zrobić to praktycznie w każdym wieku.
 
Od teraz postarajmy się więc myć zęby ze stoperem. Włączmy go, zanim włożymy szczoteczkę do ust i kontrolujmy mijającą ilość czasu. Dopiero po dwóch minutach możemy uznać mycie zębów za skończone i odłożyć szczoteczkę z powrotem do pojemnika. W wielu sklepach dostaniemy nawet specjalnie czasomierze, które odliczają właśnie te dwie minuty potrzebne na dokładne umycie zębów. Sprawdzają się one przede wszystkim u dzieci, które nie wiedzą jeszcze, ile powinna trwać higiena jamy ustnej. Jeśli więc sami jesteśmy rodzicami, wyposażmy swoje pociechy w taki gadżet, a to on ułatwi im przejście przez mycie zębów.
 
Odpowiednia szczoteczka
 
Nawet najlepsza szczoteczka elektryczna może nie działać prawidłowo, jeśli nie będzie się z niej właściwie korzystać. Musimy więc koniecznie nauczyć się tego, jak w prawidłowy sposób oczyszczać swoje zęby. Da się to zrobić, bo wystarczy zacząć kontrolować czas podczas wykonywania tego podstawowego zabiegu. Jeśli będziemy myć swoje zęby codziennie przez przynajmniej dwie minuty, na pewno dentysta nie będzie nas często widywać.