Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2016-03-10 16:26
 Oceń wpis
   
Podczas kupowania liquidów, bardzo często eksperymentujemy, ponieważ jedna firma zawsze używa takiej samej bazy i często jej smak, moc i chmurka zaczynają nas męczyć. W takich wypadkach kupujemy tańsze i droższe liquidy i kombinujemy, aż w końcu znajdziemy swoją ulubioną firmę, jednak za nim do tego dojdzie, musimy przegrzebać się przez ogrom słabych wynalazków, takich jak dobrze znana i kiedyś lubiana firma BOGE. Ich recenzję znajdziecie też na stronie http://www.e-papieros.edu.pl

Czy cena odgrywa ważną rolę?

e-palenieW wypadku gotowych liquidów, niestety często tak bywa, że jest to jeden z najważniejszych czynników i im więcej wydamy na liquid, możemy być pewni, że będzie on smaczny i przyjemny podczas wapowania. W tym wypadku mam swój zaufany sklep, gdzie są 10 mililitrową butelkę zmuszeni jesteśmy zapłacić jedyne 3 złotych, jednak tutaj nawet niska cena nie rekompensuje tego co otrzymuje.

Boge, czyli jak zepsuć znaną markę

Po pierwsze butelki nie są zafoliowane i dobrze zabezpieczone, dodatkowo nie ma na nich daty ważności, więc musimy kupować je na własne ryzyko. Sklep w którym je kupiłem, nie jest małym osiedlowym interesem i zazwyczaj dba o swoich klientów, a sprzedawcy zapewniali mnie, że liquidy nie są przeterminowane, ponieważ zostały zamówione nie dawno, jednak pamiętajmy, że w tym wypadku nie wniesiemy reklamacji, że nasz liquid jest po terminie ważności. Dodatkowo każdy może ingerować w jego skład. Kolejną okropną rzeczą jest sam zapach płynu, ponieważ jest ostry i mocny, ludzie którzy sami od pewnego czasu mieszają swoje płyny będą w stanie wyczuć, że nie jest to wynik użycia słabych jakościowo produktów, tak pachną liquidy do których zostało dodana za duża ilość aromatu, chociaż w tym wypadku gdyby nie skład na butelce, to miałbym wrażenie, że wapuję sam aromat.

Próbować? Czy nie próbować?

Ja jednak zaryzykowałem i postanowiłem testować te płyny przez dłuższy okres, dzięki temu teraz doceniam droższe i smaczne liquidy. Klarowność jest poprawna, jednak sam liquid jest gęsty i zazwyczaj posiada bardzo ciemną i głęboką barwę (zależne od smaku, w moim wypadku carmel i cappucino). Specjalnie nakręciłem nowy knot do mojego drippera i zalałem wszystko liquidem, pierwsze co mnie uderzyło to moc, jak na 6'stke było bardzo mocno i aż wykrzywiło mi twarz w grymasie bólu. Smak oczywiście paskudny i teraz czuć przesadzoną ilość aromatu bardzo dokładnie. Dodatkowo dochodzi kwestia paskudnego drapania w gardle, na szczęście to uczucie znikło po drugim dniu i płuca również przyzwyczaiły się do mocy. Jedynie odpowiednia była wielkość chmurki, tutaj nie mogę do niczego przyczepić, liquid również nie strzelał, więc nie został rozcieńczany wodą. Ogólnie nie polecam nikomu. Chyba, że chcecie rzucić wapowanie.