Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2016-02-11 14:56
 Oceń wpis
   

 Wiele razy wszyscy waperzy którzy mają już dość duże doświadczenie ze swoim sprzętem, uczulają wszystkich młodych kolegów na ciągłe przestrzeganie bezpieczeństwa i pouczają ich co mają robić, żeby nie skrzywdzić siebie, lub kogoś ze swojego najbliższego otoczenia. Jednak w dalszym ciągu obserwuję duży odsetek osób które myślą, że wybuchające i palące się akumulatory to mit i skoro przytrafił się komuś, ponieważ zaoszczędził na ich jakości, jednak nam się to nie przytrafi, jest to chyba najbardziej błędne myślenie. Sam na ławach portalu e-palacze.net pisałem już na temat przyczyn eksplozji akumulatorów i uczulałem na to co trzeba robić żeby do tego nie dopuścić. Owszem ostatnimi czasy trochę mniej jest słychać o eksplozji boxów, modów i kompletnych elektrycznych papierosów. Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ oznacze to, że ich użytkownicy nauczyli się lepiej je eksplautować. Jednak w tym momencie widzę więcej zdjęć spalonych kurtek, spodni i plecaków, takie osoby zazwyczaj próbują zwalić winę na jakość akumulatorów, jednak nie w tym miejscu powinni szukać winy, ponieważ są sami sobie winni.


Co to ma do rzeczy?
Otóż w momencie gdy usytuujemy luzem akumulator w naszej kieszeni, lub plecaku i coś tam znajduje się z tworzywa przewodzącego prąd, możemy być pewni nieszczęścia. Pamiętajmy, że nawet w momencie gdy kieszen jest pusta, wystarczy kontakt z suwakiem i tworzy się zwarcie, a dalszej części zdarzeń chyba nie muszę tłumaczyć, każdy doskonale widzi skutki na różnych forach i grupach.

Jak się przed tym uchronić ?
Oczywiście jeżeli będziemy mieli świadomość, że w dłoni trzymamy na wpół odpaloną petardę tona pewno nic nam się nie stanie. Jednak dogladanie koszulek izolacyjnych może w tym wypadku nie wystarczyć. Większość z was zapyta co ma robić w takich sytuacjach i jak przenosić takie akumulatory, a zwykłe worki strunowe mogą również w tym wypadku nie wystarczyć. Na ratunek przychodzą nam jednak specjalne pudełka izolujące akumulatory od ich otoczenia, można je kupić w większości sklepów dla fanatyków e-palenia, a jak dobrze poszukamy, to może znajdziemy nawet odpowiedni model w sklepie dla wędkarzy. Jednak pudełka dostępne w naszych sklepach mają przegródki z odpowiednimi wymiarami praktycznie dla każdej wielkości akumulatora i dzięki temu znajdują się one odizolowane od otoczenia i nieruchomo spoczywają w naszej kieszeni, lub plecaku w trakcie transportu. Polecam kupić taki gadżet każdemu waperowi, kosztuję kilka groszy, a nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.