Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2016-01-11 12:04
 Oceń wpis
   

 Od kilku lat głównym tematem wszystkich waperów są regulacje które chce na nas nałożyć rząd i unia europejska. Przeważnie skupiamy się na tych wszystkich najgorszy aspektach i o tym co stracimy, nigdy nie mówimy o tym, że coś może być lepiej, ten temat jak każdy ma swoje wady i zalety. E-papieros może być już niedługo całkiem innym urządzeniem niż jest obecnie.

Na czym stracą użytkownicy e-papierosów?

Każdy wie, że e-papieros będzie podlegał od maja tego roku nowym przepisom. Skoro jesteśmy Polakami to w naszej naturze jest narzekanie, więc oczywiście na pierwszym miejscu skupimy się na wszystkich wadach które wynikają z regulacji które będą nałożone na elektryczne papierosy. Przede wszystkim największą przesadą mają być regulacje w sprawie sprzętu i to, że mają być problemy z dostępem do niego, zakaz sprowadzania go z innych krajów jest wręcz absurdalny i ja osobiście czuję się traktowany jak jakiś narkoman. E-papierosy zmienią swój wygląd oraz zapewne charakter. Drugą największą wadą będzie wzrost ceny spowodowany przez akcyzę, jednak liquidy już dziś potrafią kosztować nawet do 20 złotych za 10 mililitrową butlkę, więc szanujące się firmy będą musiały obniżyć swoje ceny. Pojawiały się również głosy o tym, że płyny nikotynowe mają trafić na listkę zakazanych substancji i nie będzie można używać clearomizerów z możliwością napełnienia, aczkolwiek w takim wypadku ograniczało by to już naszą wolność i łamało prawa człowieka (chociaż już w naszym kraju od dawna jest ta ustawa naginana). Pamiętajmy, że nie mogą nam zakazać clearomizerów i ich opodatkować, tak samo jak nie mogą wprowadzić zakazu sprowadzania ich z innych krajów, to tak samo jakby zabronili posiadania bongo, ponieważ służy do palenia marihuany która jest w naszym kraju nielegalna. Mimo wszystko e-papierosy zapewne podrożeją i będą niedostępne w internecie.

Dobry e-papieros?

Wbrew pozorom istnieje również druga strona medalu, ponieważ nawet tak ciężki temat może mieć jakieś swoje pozytywne aspekty. Przede wszystkim będzie dużo większa kontrola nad tym kto będzie korzystał z elektronicznych papierosów, więc dzieci będą miały utrudniony dostęp do liquidów, a przecież bez nich nie będą mogły wapować, chyba każdy widział już na youtube i facebook'u filmiki osób chwalących się swoimi chmurkami, którzy na nawet poniżej 16 roku życia. Drugą dużą zaletą będą większe regulacje przy produkcji sprzętu i płynu, więc waperzy będą mieli pewność, że ich płyny do e-papierosów nie są mieszane i produkowane gdzieś w piwnicy u szwagra i nie zatrują się swoimi ulubionymi liquidami.