Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2015-09-09 12:52
 Oceń wpis
   

 E-papieros jest małym ręcznym urządzeniem o takim samym rozmiarze jak papieros. Stosowany jako system dostarczania nikotyny. Niektóre e-papierosy mogą wyglądać jak zwykłe papierosy, podczas gdy inne są przeznaczone dla zupełnie innych użytkowników. Takie e-papierosy można bowiem modyfikować i są one określane jako AVP lub mody. Papierosy elektroniczne są zasilane na baterię, która z kolei podgrzewa zwój. Cewka następnie nagrzewa liquid lub płyn zawierający nikotynę, która następnie zamienia się w parę, którą wydychamy. Wytwarzana para różni się w zależności od danego modelu, ale nie jest ona tak niebezpieczna jak dym tytoniowy wytwarzany przez zwykły papieros tytoniowy.

Pierwsi producenci e-papierosów

Większość producentów e-papierosów zapewnia szeroką gamę różnych smaków liquidu lub płynów, począwszy od takich jak guma balonowa do mentolu. E-papierosy jakie znamy, po raz pierwszy zostały wyprodukowane w Chinach w 2003 roku. W 2007 roku elektroniczny papieros pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Przemysł ten przyniósł do tej pory już wiele miliardów dolarów. Niektórzy eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych 10 lat e-papierosy przewyższą popularnością zwykłe papierosy tytoniowe. Mając to na uwadze, duże firmy tytoniowe zaczęły inwestować miliony w zakup i tworzenie własnych elektronicznych papierosów. Jednak rozwój elektronicznych papierosów został niedawno zatrzymany. W niektórych krajach wprowadzono nawet konkretne zakazy i ograniczenia.

Przeciwnicy elektronicznego palenia

Przeciwnicy e-papierosów twierdzą, że nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań na temat tych produktów. Z powodu braku badań stwierdzających długoterminowe skutki stosowania elektronicznych papierosów, e-papieros budzi spore wątpliwości. Pomimo tego wielu palaczy, w tym ja, zwracają się ku elektronicznych papierosów jako sposób na rzucenie palenia. Wielu e-palaczy zgodzi się, że e-palenie to fantastyczny sposób na rzucenie zwykłych papierosów tytoniowych. Należy pamiętać, że e-papierosy składają się z trzech podstawowych części: ustnika, atomizera i baterii. Najczęściej używanym e-papierosem jest elektroniczny papieros mini, który przypomina wyglądem i kształtem prawdziwy papieros. Ustnik określany jest jako nabój, który posiada aromatyzowany liquid. Każdy papieros elektroniczny posiada też atomizer, czyli element grzewczy, który podgrzewa liquidy, która następnie zamienia się w parę, którą wydychamy. Natomiast bateria jest największą częścią konfiguracji każdego elektronicznego papierosa, gdzie akumulator litowo-jonowy oraz inne elementy elektroniczne, zasilają papieros elektroniczny.