Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2015-03-13 13:02
 Oceń wpis
   

Większość osób ma spory problem podczas wyboru papierosów elektronicznych. Obecnie dostępnych jest wiele różnych marek. Niektóre modele różnią się wyłącznie logiem producenta. Czy warto przepłacać za ładny wygląd i ciekawy design pudełka? Z pewnością należy unikać najtańszych produktów dostępnych w kioskach lub na bazarach.

Gdzie kupiłem swojego e-papierosa?

e-papierosMoje urządzenie znalazłem w jednym z wielu sklepów sieciowych, który znajduje się w praktycznie każdym hipermarkecie. Polecam każdemu samodzielne sprawdzenie wybranego modelu. Trudno ocenić wagę oraz wygodę danego e-papierosa wyłącznie na podstawie zdjęć. W większości sklepów nie ma problemów z przetestowaniem upatrzonego modelu. W przypadku zakupów internetowych pozostaje nam jedynie odsyłanie paczki, co wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania i dodatkowymi kosztami. Możemy również przepytać sprzedawcę i poznać wszystkie szczegóły techniczne. Możemy sprawdzić jak wykończony jest papieros elektroniczny i dołączone do niego dodatki.

Jak nie przepłacić?

Wybierając e-papierosa warto skupić się na jego właściwościach oraz jakości wykończenia. Niech nie zwiedzie was ładne opakowanie czy atrakcyjne nadruki na urządzeniu. Na opakowanie i tak później nikt nie zwróci uwagi. Podobnie jak na wygląd naszego urządzenia, które i tak jest zazwyczaj w ciemnym lub srebrnym kolorze. Niestety, pojawiające się ostatnio nowe wzory są zazwyczaj bardzo drogie, a w cenie takich zestawów możemy mieć kilka solidnych urządzeń. Dobry zestaw z dwoma papierosami elektronicznymi nie powinien kosztować więcej niż 200 złotych. Powinniśmy również sprawdzić czy w środku zestawu znajdziemy dodatki takie jak liquid czy instrukcja obsługi w języku polskim.

Przed udaniem się na zakupy warto zasięgnąć opinii innych e-palaczy. Podpowiedzą nam oni jakie są słabe punkty danego modelu oraz wskażą miejsce, gdzie znajdziemy taniej określone modele, płyny z nikotyną oraz dodatki.

Nie powinniśmy liczyć na specjalne okazje cenowe. Porządny sprzęt jest zazwyczaj droższy. Obecnie rynek zalewają tanie urządzenia, które są dostępne głównie na serwisach aukcyjnych i w kioskach. Należy wystrzegać się modeli kosztujących mniej niż 100 złotych. W takim przypadku możemy zapomnieć o jakości i wytrzymałości. Po miesiącu użytkowania sprzęt będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia.

Kiedy kolejne zakupy?

Już niedługo postaram się zaprezentować kolejne testy e-papierosów. W przyszłym tygodniu ruszam na zakupy i będę przebierał pośród najlepszych egzemplarzy.

PS.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu mailowego. Mam nadzieję, że uda stworzyć się nam społeczność i propagować bezpieczne palenie.