Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2015-02-06 11:18
 Oceń wpis
   

Każde urządzenie elektryczne wymaga nie tyko odpowiedniej obsługi, ale także odpowiedniego dbania o niego oraz przechowywania. Jeśli dostosujemy się do wszystkich zasad, z pewnością okaże się, że urządzenie to posłuży nam przez wiele lat. Jeśli będziemy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami producenta, nie tylko sprawimy, że urządzenie będzie działać dłużej, ale także będzie ono bezpieczniejsze również dla naszego zdrowia. O ile wielu ludzi nosi e-papierosy po prostu bezpośrednio w torebce czy też kieszeni, o tyle należy przyznać iż nie jest to najlepszy pomysł. Urządzenia tego rodzaju powinny być trzymane w specjalnym pudełku, lub tez pokrowcu, dzięki czemu będzie on chroniony przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym podczas transportu.

Jeśli wrzucimy e-papieros bezpośrednio do kieszeni istnieje duże prawdopodobieństwo iż ulegnie on w niej zniszczeniu lub też wyczerpaniu baterii. Niektóre model posiadają specjalną blokadę blokującą przed włączeniem się urządzenia oraz rozładowaniem go. Te modele, które jednak takowej opcji nie posiadają mogą ulec rozładowaniu. Specjalnego przechowywania wymagają również płyny uzupełniające. Warto je przechowywać w miejscu ciemnym i nie narażonym na działanie wysokiej temperatury czy też promieni słonecznych. Może więc z powodzeniem trzymać je w szafce czy też szufladzie, na pewno będą w niej bezpieczne. Data ważności płynu jest bardzo istotna i znajduje się na opakowaniu. Rzeczą bardzo ważną, jest dostosowanie się do niej. Pod żadnym pozorem nie należy używać produktów po terminie ważności. Liquid nie powinien także być stawiany na dłuższy okres czasu na oknie czy też w innym silnie nasłonecznionym miejscu. Działanie światła słonecznego może spowodować zmian chemiczne w obrębie substancji.

E-papierosy posiadają baterię w postaci akumulatorka podobnego jak ten jaki znajduje siew telefonie komórkowym. Więcej na ich temat przeczytasz np tutaj: http://e-palacze.net/wybor-najlepszej-baterii/ Nieprawdą jest wiec, że powinno się je podłączać do ładowania dopiero w momencie całkowitego rozładowania. Można to zrobić w każdej chwili, także przed wyjście z domu, gdy widzimy że baterii została nam już tylko połowa. Działanie takie nie ma wpływu na żywotność naszej baterii.