Wszystko o e-papierosach oraz paleniu
2015-12-08 16:10
 Oceń wpis
   

Nałogowi palacze tytoniu umierają młodziej i borykają się z wieloma chorobami układu oddechowego i nie tylko. Aby pozbyć się nałogu po wielu latach trwania w nim konieczne jest ogromne poświęcenie i jeszcze większa determinacja by wygrać z głodem nikotynowym, ale z racji tego, że nikotyna uzależnia fizycznie czasami reakcje naszego organizmu są na tyle silne, że koniec końców i tak sięgamy po papierosa. Doskonałym rozwiązaniem w drodze do sukcesu jest skorzystanie z mody, która weszła do Polski w roku 2010 i oczywiście chodzi tutaj o e-papierosy. "Waperzy" (osoby palące e-papierosy) potwierdzają, że znacznie pomaga to w wyjściu z nałogu, a co najważniejsze e-papierosy są od 10 do 450 zdrowsze niż standardowe "trujące pałeczki".

Korzyści dla e-palaczy

e-papierosyKorzyści z przejścia na e-palenie jest wiele, a przede wszystkim w aspektach zdrowotnych ponieważ bycie e-palaczem nie wiąże się z wdychaniem wielu szkodliwych i rakotwórczych substancji jak w przypadku klasycznego palenia. Gliceryna oraz glikol propylenowy czyli główne składniki pary imitowanej przez e-papierosa są zupełnie zdrowe i nie figurują na żadnej liście substancji szkodliwych. "Waperzy" mają świeższy oddech, nie męczą się z problemem kaszlu palacza i co najważniejsze problem nieprzyjemnego zapachu z ubrań na których osadzony jest dym tytoniowy już dłużej ich nie interesuje. Zadowolonym można być również z tego, że skóra znacznie poprawi swoją kondycję tak samo jak uzębienie oraz paznokcie, a włosy które podczas palenia są suche i zniszczone w bardzo szybkim tempie powrócą do dawnego blasku!

Świadome palenie i zasady

Będąc "waperem" można mieć świadomość tego, że będąc w towarzystwie osób trzecich nic im nie grozi, bo w przypadku e-palenia problem biernego palenia wcale nie występuję więc jesteśmy bardziej przyjaźni dla otoczenia i również środowiska, ponieważ odstawiając papierosy na półkę kończy się zaśmiecanie chodników i parków niedopałkami i pustymi paczkami po fajkach. E-palenie nie dość, że jest zdrowsze to jeszcze oszczędne ponieważ koszt miesięcznego korzystania z elektronicznego papierosa wynosi około 300zł (wliczając w to sam przyrząd), a w przypadku klasycznego palenia 600zł więc różnica zauważalna jest gołym okiem szczególnie na przestrzeni miesięcy. E-palenie to doskonałe rozwiazązanie jako metoda wspomagająca rzucanie palenia, ale nawet najlepsze metody nie są skuteczne gdy brakuje determinacji i konsekwencji w postawionych sobie celach. W tym trudnym okresie warto poprosić o pomoc znajomych, a najlepiej tych, którzy z paleniem nie mają nic wspólnego.